• среда, 19 јуни 2024
Модриќ останува во Мадрид уште една година

Модриќ останува во Мадрид уште една година

Мадрид, 22 мај 2024 (МИА) - Се ближи крајот на преговорите меѓу Лука Модриќ и Реал Мадрид околу праш...

Зеленски ја откажа посетата на Шпанија

Зеленски ја откажа посетата на Шпанија

Мадрид, 15 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја откажува очекуваната посет...

Прв чартер лет на шпанска Ибериа на Скопскиот аеродром, се истражуваат можностите за авиолинија со Мадрид

Прв чартер лет на шпанска Ибериа на Скопскиот аеродром, се истражуваат можностите за авиолинија со Мадрид

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Прв чартер лет на шпанската национална авиокомпанија Ибериа, од Мадрид,...

Швионтек триумфираше во Мадрид откако спаси три меч топки против Сабаленка

Швионтек триумфираше во Мадрид откако спаси три меч топки против Сабаленка

Мадрид, 5 мај 2024 (МИА) - Светската тенисерка број еден, Ига Швионтек за прв пат во кариерата ја ос...

Шпанија го отфрли тврдењето на Милеи дека премиерот Санчез ја уништува државата

Шпанија го отфрли тврдењето на Милеи дека премиерот Санчез ја уништува државата

Мадрид, 4 мај 2024 (МИА) - Шпанија денеска ги осуди коментарите на аргентинскиот претседател Хавиер...

Медведев по повлекувањето од Мадрид: Ногата одби да работи

Медведев по повлекувањето од Мадрид: Ногата одби да работи

Мадрид, 3 мај 2024 (МИА) - Само две победи во Мадрид го делеа Данил Медведев од седмиот триумф на Ма...

Во Шпанија уапсени повеќе од 100 лица поради измама на корисниците на Воцап

Во Шпанија уапсени повеќе од 100 лица поради измама на корисниците на Воцап

Мадрид, 1 мај 2024 (МИА) - Повеќе од 100 лица се уапсени во Шпанија под обвинение дека со измама укр...

Надал: Да видиме дали сум способен да одиграм два тешки натпревара за два дена

Надал: Да видиме дали сум способен да одиграм два тешки натпревара за два дена

Мадрид, 30 април 2024 (МИА) - Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Мастерс тенискиот турни...

Мадрид: Надал преживеа по три часовна битка против Качин

Мадрид: Надал преживеа по три часовна битка против Качин

Мадрид, 29 април 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Рафаел Надал обезбеди пласман во осминафиналето на М...

Надал загуби само еден гем при враќањето во Мадрид

Надал загуби само еден гем при враќањето во Мадрид

Мадрид, 25 април 2024 (МИА) - Носителот на 22 Гренд слем титули, Рафаел Надал, имаше силен почеток н...

Жителите на Канарските острови демонстрираа против масовниот туризам

Жителите на Канарските острови демонстрираа против масовниот туризам

Мадрид, 20 април 2024 (МИА) - Десетици илјади луѓе демонстрираа денеска на шпанските Канарски остров...

Алкараз не е сигурен дека ќе има време да закрепне за Мастерсот во Мадрид

Алкараз не е сигурен дека ќе има време да закрепне за Мастерсот во Мадрид

Мадрид, 16 април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз проговори за повредата поради која се...

Санчез: Ирска и Норвешка се за признавање на независноста на палестинската држава, Португалија е воздржана

Санчез: Ирска и Норвешка се за признавање на независноста на палестинската држава, Португалија е воздржана

Мадрид, 16 април 2024 (МИА) - Шпанскиот социјалистички премиер Педро Санчез, кој собира поддршка шир...

Де Брујне уверен дека се затру со хотелска храна пред натпреварот од Лигата на шампионите против Реал

Де Брујне уверен дека се затру со хотелска храна пред натпреварот од Лигата на шампионите против Реал

Манчестер, 13 април 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне, е ув...

Санчез: Итно да се зголеми потрошувачката за одбрана низ Европа

Санчез: Итно да се зголеми потрошувачката за одбрана низ Европа

Мадрид, 11 април 2024 (МИА) - Шпанскиот премиер Педро Санчез истакна дека потребно е итно да се згол...

Image

Остани поврзан