• среда, 22 мај 2024
Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има на патниот правец...

Магла на патот Лисец-Попова Шапка

Магла на патот Лисец-Попова Шапка

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива...

Наутро магла, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Наутро магла, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Синоптичарите за утринава најавуваат услови за појава на магла по од...

Суво и многу студено време со минусни температури до среда

Суво и многу студено време со минусни температури до среда

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Синоптичарите најавуваат суво и многу студено време со ниски темпера...

Снег на превоите Буково и Пресека, магла на патот  Делчево – Македонска Каменица

Снег на превоите Буково и Пресека, магла на патот Делчево – Македонска Каменица

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одв...

Поради магла намалена видливост до 50 метри во Крушево

Поради магла намалена видливост до 50 метри во Крушево

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови,...

Магла од 100 – 150 метри на патниот правец Тетово – Попова Шапка, видливоста намалена

Магла од 100 – 150 метри на патниот правец Тетово – Попова Шапка, видливоста намалена

Скопје, 10 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наме...

Намалена видливост од 20 до 50 метри поради магла на патот Попова Шапка-Лисец

Намалена видливост од 20 до 50 метри поради магла на патот Попова Шапка-Лисец

Скопје, 9 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови,...

Променливо облачно, магливо по котлините

Променливо облачно, магливо по котлините

Скопје, 5 јануари 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно, со магла по котлините, а...

Најстудено во Берово, најтопло во Дебар

Најстудено во Берово, најтопло во Дебар

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - Во Берово утрово е најстудено, -2 , а на...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

4 јануари 2024  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови,...

Магла во Повардарието

Магла во Повардарието

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на патиштата се одвива во зи...

Намалена видливост поради појава на магла на повеќе патните правци

Намалена видливост поради појава на магла на повеќе патните правци

Скопје, 3 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по намес...

Поради магла намалена видливост на патниот правец Петровец – Велес – Гевгелија

Поради магла намалена видливост на патниот правец Петровец – Велес – Гевгелија

Скопје, 31 декември 2023 (МИА) - Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има на патниот п...

Поради магла намалена видливост до 100 метри кај Сарамзалино

Поради магла намалена видливост до 100 метри кај Сарамзалино

Скопје, 30 декември 2023 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови...

Image

Остани поврзан