• четврток, 30 мај 2024
Лопез ја зачува титулата во перолесна категорија

Лопез ја зачува титулата во перолесна категорија

  Њујорк, 3 март 2024 (МИА) – Мексиканскиот боксер Луис Алберто Лопез ја зачува титулат...

Лопез ја игра последната година од својата кариера

Лопез ја игра последната година од својата кариера

Мадрид, 2 јануари 2023 (МИА) - Шпан...

Лопез: ГЕРБ да формира влада во сенка

Лопез: ГЕРБ да формира влада во сенка

Софија, 13 март 2022 (МИА) - ГЕРБ мора да формира влада во сенка, за да подготви антикризна програма за...

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Бреша,  8 декември 2020 (МИА) - Диего Лопез повеќе не е тренер на Бреша, се наведува на официјалната ве...

Лопез станува прв тенисер со учество на 73 грен слема

Лопез станува прв тенисер со учество на 73 грен слема

Мелбурн, 16 јануари 2020 (МИА) – Поранешниот деветти рекет на светот во двојки Шпанецот Фелисијано Лопе...

Image

Остани поврзан