• вторник, 25 јуни 2024

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Бреша го отпушти тренерот Лопез
Бреша,  8 декември 2020 (МИА) - Диего Лопез повеќе не е тренер на Бреша, се наведува на официјалната веб-страница на клубот кој настапува во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Италија. Главен фаворит за испразнетото тренерско место е Давид Дионигус. Уругвајскиот фудбалски специјалист го презеде тимот на Бреша во октомври 2020 година. По девет  натпревари, тимот е на 14. место во Серија Б. зс/

Остани поврзан