• среда, 17 јули 2024
Бреша го отпушти тренерот Филипо Инзаги

Бреша го отпушти тренерот Филипо Инзаги

Бреша, 23 март 2022 (МИА) – Раководството на Бреша, која настапува во италијанската Серија Б, на официј...

Во Бреша нападнат центар за вакцинација

Во Бреша нападнат центар за вакцинација

Рим, 3 април 2021 (МИА) – Непознати лица фрлија рано утрово во Бреша фрлија два молотови коктели и делу...

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Бреша го отпушти тренерот Лопез

Бреша,  8 декември 2020 (МИА) - Диего Лопез повеќе не е тренер на Бреша, се наведува на официјалната ве...

Дел Нери нов тренер на Бреша

Дел Нери нов тренер на Бреша

Бреша, 4 септември 2020 (МИА) - Бреша, која годинава не избори опстанок и ја напушти Серија А, се одлуч...

Претседателот на Бреша: Тонали потпиша со Милан

Претседателот на Бреша: Тонали потпиша со Милан

Бреша, 1 септември 2020 (МИА) - Младиот играч за врска на Бреша, Сандро Тонали може да се смета за фудб...

Балотели може да ја продолжи кариерата во Романија

Балотели може да ја продолжи кариерата во Романија

Букурешт, 4 август 2020 (МИА) – Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е во...

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обесштетување

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обесштетување

Бреша, 1 јуни 2020 (МИА) - Конфликтот меѓу контроверзниот фудбалер Марио Балотели и Бреша оди кон правн...

Претседателот на Бреша го најави заминувањето на Балотели: Тој е чуден човек

Претседателот на Бреша го најави заминувањето на Балотели: Тој е чуден човек

Бреша, 28 мај 2020 (МИА) - Претседателот на Бреша Масимо Челино потврди дека напаѓачот Марио Балотели ќ...

Балотели ќе си замине од Бреша во летниот преоден рок

Балотели ќе си замине од Бреша во летниот преоден рок

Рим, 21 мај 2020 (МИА) – Марио Балотели ќе го напушти тимот на Бреша на крајот на сезоната 2019/20, обј...

Челино: Може да ни одземат бодови ако сакаат, јас ја сносам целата одговорност

Челино: Може да ни одземат бодови ако сакаат, јас ја сносам целата одговорност

Рим, 12 април 2020 (МИА) - Претседателот на Бреша, Масимо Челино, нема да дозволи неговиот тим да влезе...

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

Бреша, 8 април 2020 (МИА) - Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови...

Балотели: Ми се допаѓа Лукаку, тие што велат дека е бавен незнаат ништо

Балотели: Ми се допаѓа Лукаку, тие што велат дека е бавен незнаат ништо

Бреша, 7 февруари 2020 (МИА) - Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели, ги коментираше познатите напаѓачи во...

Балотели „поцрвени“ по само седум минути откако влезе на теренот

Балотели „поцрвени“ по само седум минути откако влезе на теренот

Бреша, 19 јануари 2020 (МИА) – Контроверзниот италијански фудбалер и член на Бреша, Марио Балотели беше...

Поради расистички извици кон Балотели натпреварот Бреша – Лацио извесно време беше прекинат

Поради расистички извици кон Балотели натпреварот Бреша – Лацио извесно време беше прекинат

Бреша, 5 јануари 2020 (МИА) - Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели се пожали на расистички навреди упатен...

Image

Остани поврзан