• недела, 14 јули 2024
Влен и ДУИ со меѓусебни обвинувања

Влен и ДУИ со меѓусебни обвинувања

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Од коалицијата „Влен“ денеска ја обвинија ДУИ дека шири лаги и манипула...

ДУИ: Со ВЛЕН, Албанците исклучени и од НАТО

ДУИ: Со ВЛЕН, Албанците исклучени и од НАТО

Скопје, 7 јули 2024 Демократската унија за интеграција изразува загриженост дека коалицијата...

Вицепремиерот Меџити на координација со министрите од коалицијата „Влен“

Вицепремиерот Меџити на координација со министрите од коалицијата „Влен“

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити одржал коо...

„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

Скопје, 8 јуни 2024 Добро е што дел од ДУИ на прашањето за реорганизација на министерствата...

Ганиу: СЕП прераснува во Министерство, за директорските места ќе информираме кога ќе завршиме

Ганиу: СЕП прераснува во Министерство, за директорските места ќе информираме кога ќе завршиме

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Чаир и член во работната група за преговорите...

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Лидерот на Демократско движење, партијата која е дел од коалицијата „Вре...

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

Скопје, 30 мај 2024 Институциите како ДИК и Управниот суд утврдија дека на 8 мај ДУИ и Мулти...

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

Скопје, 29 мај 2024 За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата вл...

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска од Тетово информира...

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Скопје, 17 мај 2024 Изјавите на Бујар Османи, Талат Џафери и другите од нивниот ранг, пр...

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Потребно е да се задржат програмските определби кои добија поддршка од г...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат...

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен" за преговорите за новата влада

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Влен" ги формираа работните групи за продолжув...

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Вреди денеска треб...

Средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН: Договорени општите начела на соработка за идната влада

Средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН: Договорени општите начела на соработка за идната влада

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Денеска беше остварена средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН. Од страна на ВМР...

Image

Остани поврзан