• сабота, 15 јуни 2024
Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Ванковска: Авангардата гласаше за нас, изгледа на народот му понудив визија зад две брда

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Билјана Ванковска, претседателски кандида...

Изјава на Билјана Ванковска, кандидат за претседател на државата

Изјава на Билјана Ванковска, кандидат за претседател на државата

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател на државата п...

Ванковска од Охрид: Нема да дозволам внесување на Бугарите во Уставот, во мојот мандат сосема нов Устав

Ванковска од Охрид: Нема да дозволам внесување на Бугарите во Уставот, во мојот мандат сосема нов Устав

Охрид, 13 април 2024 (МИА) – Во рамки на предизборните активности, сред...

Ванковска: Ни треба нов Устав, но не под диктат на странците

Ванковска: Ни треба нов Устав, но не под диктат на странците

Скопје, 9 април 2024 “Јас себе би сакала да се видам како народен претседател, кој ќе ги пре...

Ванковска за МИА: Прво е раскинување на договорот со Бугарија, а потоа отворање дебата за комплетно нов Устав

Ванковска за МИА: Прво е раскинување на договорот со Бугарија, а потоа отворање дебата за комплетно нов Устав

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Рамковниот си ја заврши својата работа, ак...

Европратеничката Клер Дејли со поддршка за кандидатурата на професорката Ванковска

Европратеничката Клер Дејли со поддршка за кандидатурата на професорката Ванковска

Скопје, 7 април 2024 Ирската европратеничка Дејли упати најдобри желби и поддршка за кандида...

Ванковска под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“ ја започна кампањата за претседател

Ванковска под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“ ја започна кампањата за претседател

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Под мотото „Го враќаме достоинството на на...

Ванковска: Поддршка за приватните специјализанти

Ванковска: Поддршка за приватните специјализанти

Скопје, 16 март 2024 - Претпоставувам дека емаил пораката која ја добив од Здружението на приватни с...

Професорката Билјана Ванковска претседателски кандидат на Левица (ДПЛ)

Професорката Билјана Ванковска претседателски кандидат на Левица (ДПЛ)

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Професорката Билјана Ванковска ќе биде...

Image

Остани поврзан