• четврток, 20 јуни 2024
Со „Сусурига 2024“ отворена „Крива Паланка -Град на културата“

Со „Сусурига 2024“ отворена „Крива Паланка -Град на културата“

Крива Паланка, 16 март 2024 (МИА) - Не постои подобар начин да се отвори програмата на „Крива Паланк...

Цел свет на дланка на Струмичкиот карневал 

Цел свет на дланка на Струмичкиот карневал 

Струмица, 16 март 2024 (МИА) - „Холандија на дланка“, но и цел стар и нов свет дојде вечерва на Инте...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 март 2024  Тетово - Министерството за одбрана и Армијата на Републи...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 март 2024 Вашингтон - Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе одржи го...

СЗО го повика Израел да се откаже од планот за напад врз Рафах

СЗО го повика Израел да се откаже од планот за напад врз Рафах

Женева, 16 март 2024 (МИА) - Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Адано...

Индиската морнарица го зазеде бродот „Руен“ од сомалиските пирати и спаси 17 членови на екипажот

Индиската морнарица го зазеде бродот „Руен“ од сомалиските пирати и спаси 17 членови на екипажот

Могадишу, 16 март 2024 (МИА) - Индиските поморски сили, вклучително и специјални командоси, заробија...

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Скопје, 16 март 2024 Конференција на независниот синдикат на Државниот просветен инспекторат...

Пратеничка во Европскиот парламент од Летонија осомничена за шпионирање во корист на Русија

Пратеничка во Европскиот парламент од Летонија осомничена за шпионирање во корист на Русија

Рига, 16 март 2024 (МИА) - Летонската служба за државна безбедност покрена кривична постапка против...

Две големи достигнувања на Карло Анчелоти на клупата на Реал

Две големи достигнувања на Карло Анчелоти на клупата на Реал

Мадрид, 16 март 2024 (МИА) - Две големи достигнувања на славниот италијански тренер Карло Анчелоти н...

Излезноста на претседателските избори во Русија надмина 55 отсто, гласањето завршува утре

Излезноста на претседателските избори во Русија надмина 55 отсто, гласањето завршува утре

Москва, 16 март 2024 (МИА) - Излезноста на претседателските избори во Русија надмина 55 отсто, објав...

Гетинг ќе раководи со Лабуристичката партија во Велс, ќе биде прв лидер на локалната полуавтономна влада од црната раса

Гетинг ќе раководи со Лабуристичката партија во Велс, ќе биде прв лидер на локалната полуавтономна влада од црната раса

Kардиф, 16 март 2024 (МИА) - Воган Гетинг денеска е избран за нов лидер на Лабуристичката партија во...

Финкињата Лемпи и Влатко од Македонска Каменица го негуваат изворниот македонски мелос на пазарите низ државата

Финкињата Лемпи и Влатко од Македонска Каменица го негуваат изворниот македонски мелос на пазарите низ државата

Делчево, 16 март 2024 (МИА) - Изворниот македонски мелос продолжува да се слуша ширум пазарите во зе...

Индија и Бразил ја зајакнуваат воената соработка

Индија и Бразил ја зајакнуваат воената соработка

Њу Делхи, 16 март 2024 (МИА) - Првиот консултативен состанок меѓу Индија и Бразил - две членки на БР...

Тухел се надева дека повредата на Хари Кејн не е сериозна

Тухел се надева дека повредата на Хари Кејн не е сериозна

Минхен, 16 март 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел изрази надеж дека повредата на Ха...

Три лица убиени во оружен напад во Филаделфија

Три лица убиени во оружен напад во Филаделфија

Филаделфија, 16 март 2024 (МИА) - Три лица се убиени денеска во оружен напад во станбена населба во...

Image

Остани поврзан