• недела, 14 јули 2024
Мицкоски по повод 23 Мај: Власите се составен дел од македонската историја и култура

Мицкоски по повод 23 Мај: Власите се составен дел од македонската историја и култура

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицк...

Свечена академија по повод Националниот ден на Власите

Свечена академија по повод Националниот ден на Власите

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Националниот ден на Власите - 23 Мај вечерв...

Националниот ден на Власите - 23 Мај, неработен за припадници на влашката заедница

Националниот ден на Власите - 23 Мај, неработен за припадници на влашката заедница

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 мај 2024 год...

МВР билтен

МВР билтен

Скопје, 23 мај 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Велес вчера ги лишиле од слобода В.М...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 мај 2023  Скопје - Продолжение на 115-тата собраниска седница....

МТСП: 23 мај неработен за Власите, 24 мај за сите граѓани

МТСП: 23 мај неработен за Власите, 24 мај за сите граѓани

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика соопштува д...

Пендаровски на средба со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите

Пендаровски на средба со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите

Скопје, 20 мај 2022 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски, во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на...

Image

Остани поврзан