• недела, 14 јули 2024
Синот на Николас Кејџ уапсен за напад со смртоносно оружје

Синот на Николас Кејџ уапсен за напад со смртоносно оружје

Лос Анџелес, 11 јyли 2024 (МИА) - Синот на американскиот глумец Николас Кејџ, Вестон е уапсен вчера...

Уапсен Џастин Тимберлејк, возел пијан

Уапсен Џастин Тимберлејк, возел пијан

Њујорк, 19 јyни 2024 (МИА) - Американскиот поп-пејач Џастин Тимберлејк бил уапсен за возење во пијан...

Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Приштина, 13 јуни 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља објави дека во...

Русија уапси Французин осомничен за собирање воени информации

Русија уапси Французин осомничен за собирање воени информации

Москва, 6 јуни 2024 (МИА) - Француски државјанин осомничен за собирање воени информации е приведен в...

Поранешен началник на полицијата во Црна Гора уапсен поради преписки со криминалци

Поранешен началник на полицијата во Црна Гора уапсен поради преписки со криминалци

Подгорица, 6 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот началник на криминалистичката полиција при Центарот за об...

Поранешен руски командант уапсен под сомнение за „измама од големи размери“

Поранешен руски командант уапсен под сомнение за „измама од големи размери“

Москва, 21 мај 2024 (МИА) - Поранешниот командант на 58-та руска армија, Иван Попов, е уапсен под со...

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Полицијата денеска уапсила судија од Врховен суд поради постоење на осно...

Државјанин на Северна Македонија со „богато“ криминално досие во Грција, уапсен за кражба во дом на Пелопонез

Државјанин на Северна Македонија со „богато“ криминално досие во Грција, уапсен за кражба во дом на Пелопонез

Атина, 19 мај 2024 (МИА) – Државјанин на Северна Македонија, кој издржувал затворска казна, но по до...

Уапсен шефот на кадровската администрација во руското Министерство за одбрана

Уапсен шефот на кадровската администрација во руското Министерство за одбрана

Москва, 14 мај 2024 (МИА) - Јуриј Кузњецов, шеф на главната кадровска управа на Министерството за од...

Во Париз е уапсен маж кој се заканувал дека ќе употреби експлозив во иранскиот Конзулат

Во Париз е уапсен маж кој се заканувал дека ќе употреби експлозив во иранскиот Конзулат

Париз, 19 април 2024 (МИА) - Париската полиција го уапси мажот кој беше осомничен дека се заканувал...

Две девојчиња повредени во напад со нож пред училиште во Франција, напаѓачот уапсен

Две девојчиња повредени во напад со нож пред училиште во Франција, напаѓачот уапсен

Париз, 18 април 2024 (МИА) - Две девојчиња на возраст од 6 и 11 години се повредени денеска во напад...

Во Загреб уапсен, па ослободен екс разузнавачот Горан Грујевски

Во Загреб уапсен, па ослободен екс разузнавачот Горан Грујевски

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Поранешниот разузнавач и началник на Петтата управа Горан Грујевски вч...

МВР: Уапсен сторител на кривично дело “изнуда“, определена мерка притвор во траење од 30 дена

МВР: Уапсен сторител на кривично дело “изнуда“, определена мерка притвор во траење од 30 дена

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Единицата за насолен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава п...

Во Москва уапсено уште едно лице вмешано во нападот во концертната сала „Крокус“

Во Москва уапсено уште едно лице вмешано во нападот во концертната сала „Крокус“

Москва, 5 април 2024 (МИА) - Во Москва е уапсен единаесеттиот обвинет за учество во терористичкиот н...

Уапсен е и братот на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ

Уапсен е и братот на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ

Белград, 5 април 2024 (МИА) - Последните информации од Вишото обвинителство во Зајечар се дека попла...

Image

Остани поврзан