• понеделник, 17 јуни 2024
Арсоски: Не изгоре Универзалната сала туку материјал кој требало да биде изваден

Арсоски: Не изгоре Универзалната сала туку материјал кој требало да биде изваден

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Во Универзалната сала изгоре елементот кој што требаше да биде дислоци...

Опожарена Универзалната сала, нема повредени, материјалната штета допрва ќе се утврдува

Опожарена Универзалната сала, нема повредени, материјалната штета допрва ќе се утврдува

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - До темел изгоре Универзалната сала во Ско...

Уапсени четири лица кои го извршиле нападот во концертната сала „Крокус“ во Москва и уште седум други лица

Уапсени четири лица кои го извршиле нападот во концертната сала „Крокус“ во Москва и уште седум други лица

Москва, 23 март 2024 (МИА) - Шефот на Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ), Александар Б...

Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Скопје, 19 март 2024 (МИА) -  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски информира де...

Костадиновска-Стојчевска на увид на изградба на мултифункционална сала на Домот на култура „Сандево“ (во живо)

Костадиновска-Стојчевска на увид на изградба на мултифункционална сала на Домот на култура „Сандево“ (во живо)

Скопје, 13 март 2024 (МИА) - Министерката за култура, Бисера Костадиновска -Стојчевска во работна по...

Костадиновска-Стојчевска на увид на изградба на мултифункционална сала на Домот на култура „Сандево“

Костадиновска-Стојчевска на увид на изградба на мултифункционална сала на Домот на култура „Сандево“

Скопје, 13 март 2024 (МИА) - Министерката за култура, Бисера Костадиновска -Стојчевска ќе оствари ра...

Пуштена во употреба реновирана операциона сала на Универзитетска клиника за ортопедски болести (ДПЛ)

Пуштена во употреба реновирана операциона сала на Универзитетска клиника за ортопедски болести (ДПЛ)

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) - Реновирана операциона сала на Универзитетска клиника за ортопедски б...

Нова спортска сала се гради во село Сопот

Нова спортска сала се гради во село Сопот

Кавадарци, 3 јануари 2024 (МИА) - Нова спортска сала добива селото Сопот, информираат попладнево од...

Општина Карпош: Култниот „Партизан“ се врати меѓу карпошани

Општина Карпош: Култниот „Партизан“ се врати меѓу карпошани

Скопје, 29 декември 2024 По нешто повеќе од две децении откако беше оставен во заборав на вр...

Отворена реконструираната спортска сала „Наум Наумовски - Борче“ (Партизан) во Карпош

Отворена реконструираната спортска сала „Наум Наумовски - Борче“ (Партизан) во Карпош

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - Спортската сала „Наум Наумовски - Борче”, поранешна сала „Партизан"...

Отворање на спортската сала „Наум Наумовски - Борче“

Отворање на спортската сала „Наум Наумовски - Борче“

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - Во Општина Карпош денеска официјално ќе биде отворена спорстката са...

Влада донесе одлука за прераспределба на 30 милиони денари за реконструкција на салата „Работнички“

Влада донесе одлука за прераспределба на 30 милиони денари за реконструкција на салата „Работнички“

Скопје, 22 декември 2023 (МИА) - Владата, на денешната седницa донесе Одлука за прераспределба на ср...

Се гради училишна балон сала во штипската населба Три Чешми

Се гради училишна балон сала во штипската населба Три Чешми

Штип, 18 декември 2023 (МИА) - Почна изградбата на училишна повеќенаменска балон сала во подрачното...

Во кавадаречкото село Марена се гради спортска сала

Во кавадаречкото село Марена се гради спортска сала

Кавадарци, 10 ноември 2023 (МИА) - Во кавадаречкото село Марена се гради спортска сала, со корисна п...

Салата АСНОМ во Делчево добива нов лик

Салата АСНОМ во Делчево добива нов лик

Делчево, 6 ноември 2023 (МИА) - Салата во спомен-домот АСНОМ доби подно затолување, а во тек е инста...

Image

Остани поврзан