• недела, 19 мај 2024
Таравари: Не знам за недоразбирањата на Косово и САД, нашите релации со сите амбасади се фантастични

Таравари: Не знам за недоразбирањата на Косово и САД, нашите релации со сите амбасади се фантастични

Скопје, 18 март 2024 (МИА) – Претседателот на Алијанса за Албанците, кандидат за претседател на алба...

Шулце предупреди на руско влијание во Западна Африка

Шулце предупреди на руско влијание во Западна Африка

Берлин, 4 март 2024 (МИА) - Германската министерка за економска соработка и развој Свења Шулце преду...

Велч: Сенатот на САД работи на осигурување на достигнувањата од Дејтон и спречување на руското влијание во Западен Балкан 

Велч: Сенатот на САД работи на осигурување на достигнувањата од Дејтон и спречување на руското влијание во Западен Балкан 

Вашингтон, 4 декемри 2023 (МИА) - Западниот Балкан е жив пример за тоа дека дипломатијата спасува жи...

Рама на “Berlin Global Dialogue”: Некои земји во регионот се под руско влијание, потребна е забрзана интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Рама на “Berlin Global Dialogue”: Некои земји во регионот се под руско влијание, потребна е забрзана интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Тирана, 30 септември 2023 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама на меѓународниот форум „Берлински глоб...

Османи потврди дека има индиции за руско влијание врз политичкиот живот во државава

Османи потврди дека има индиции за руско влијание врз политичкиот живот во државава

Скопје, 16 септември 2022 (МИА) - Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска во одговор на прашање на...

Image

Остани поврзан