• сабота, 25 мај 2024
Се реконструира штипската улица ,,Широк дол

Се реконструира штипската улица ,,Широк дол"

Штип, 24 мај 2024 (МИА) – Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов и директорот на ЈП „Исар",...

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) - По речиси една година од почетокот на работите за подновување и реконс...

Почна реконструкција на локалниот пат до кумановското село Проевце

Почна реконструкција на локалниот пат до кумановското село Проевце

Куманово, 23 мај 2024 (МИА) - Во тек е целосна реконструкција, со нов слој на асфалт на трасата од м...

Почнаа подготвителни работи за целосна реконструкција на улицата „Луј Пастер“ во Велес

Почнаа подготвителни работи за целосна реконструкција на улицата „Луј Пастер“ во Велес

Велес, 22 мај 2024(МИА) - Општина Велес преку ангажирање градежна фирма врши подготвителни зафати за...

Реконструкција на водоводната мрежа во населбата Стопански двор

Реконструкција на водоводната мрежа во населбата Стопански двор

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) -  Градоначалничката на Град Скопје Дане...

Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Крива Паланка, 15 мај 2024 (МИА) – Започнаа градежните работи за реконструкција и рехабилитација на...

Реконструирана улицата „Марко Орешковиќ“ во Кисела Вода

Реконструирана улицата „Марко Орешковиќ“ во Кисела Вода

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Општина Кисела Вода информира дека целосно е реконструирана улицата...

Реконструкција на училници и кабинети во кумановската гимназија „Гоце Делчев“

Реконструкција на училници и кабинети во кумановската гимназија „Гоце Делчев“

Куманово, 9 мај 2024 (МИА) - Интензивно се спроведува реконструкцијата на училниците и на ходниците...

Арсовска изврши увид во реконструкција на водоводна мрежа во Горно Лисиче

Арсовска изврши увид во реконструкција на водоводна мрежа во Горно Лисиче

Скопје, 4 мај 2024 Град Скопје продолжува со реализација на проекти за темелно подобрување н...

Георгиевски на увид во реконструкција на игралиштето за мал фудбал во Текија 

Георгиевски на увид во реконструкција на игралиштето за мал фудбал во Текија 

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Илинден Алекса...

Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил инф...

Митовски и Николовски на увид во реконструкција на градските мостови во Крива Паланка

Митовски и Николовски на увид во реконструкција на градските мостови во Крива Паланка

Крива Паланка, 13 април 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски и мини...

Костадиновска-Стојчевска: По завршување на истрагата, продолжува реконструкцијата на Универзална сала

Костадиновска-Стојчевска: По завршување на истрагата, продолжува реконструкцијата на Универзална сала

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, по пожарот шт...

Без вода утре од 8 часот корисниците од Бел Камен и Кучевишка Бара

Без вода утре од 8 часот корисниците од Бел Камен и Кучевишка Бара

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Поради реконструкција на водоводна мрежа на ф 200мм на ул. Бел Камен бб...

Пекевски на увид на реконструкцијата на четвртата ламела на Домот за стари лица во Берово

Пекевски на увид на реконструкцијата на четвртата ламела на Домот за стари лица во Берово

Берово, 3 април 2024 (МИА) - Привршуваат активностите од првата фаза за изградба на четвртата ламела...

Image

Остани поврзан