• недела, 14 јули 2024
Убиен раперот Фулио

Убиен раперот Фулио

Тампа, 24 јyни 2024 (МИА) - Раперот Фулио, чие вистинско име е Чарлс Џонс, бил застрелан и убиен вче...

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Лос Анџелес, 20 мај 2024 (МИА) - Откако пред неколку дена се појавија вознемирувачки снимки од надзо...

Ирански рапер осуден на смрт заради поддршка на протестите

Ирански рапер осуден на смрт заради поддршка на протестите

Техеран, 25 април 2024 (МИА) - Иранскиот суд го осуди на смрт популарниот рапер кој беше во затвор п...

Рација на два имота на раперот Пи Диди во САД

Рација на два имота на раперот Пи Диди во САД

Лос Анџелес, 26 март 2024 (МИА) - Американски федерални агенти вчера извршиле рација во домовите на...

Меган Фокс: Со Машинган Кели секогаш ќе бидам поврзана

Меган Фокс: Со Машинган Кели секогаш ќе бидам поврзана

Лос Анџелес, 22 март 2024 (МИА) - Меган Фокс проговоре за две теми коишто ги поттикнаа озборувањата...

Килер Мајк  уапсен откако освои три „Греми“ награди

Килер Мајк уапсен откако освои три „Греми“ награди

Лос Анџелес, 5 февруари 2024 (МИА) - Раперот Килер Мајк, чие вистинско име е Мајкл Рендер, е уапсен...

Објавена причината за смртта: Кулио починал од предозирање со „Фентанил“

Објавена причината за смртта: Кулио починал од предозирање со „Фентанил“

Лос Анџелес, 7 април 2023 (МИА) - Американскиот рапер Кулио, со вистинско име Артис Леон Ајви Џуниор...

Меган Фокс на забавата по „Оскарите“ без свршеникот, но и без прстен

Меган Фокс на забавата по „Оскарите“ без свршеникот, но и без прстен

Лос Анџелес, 15 март 2023 (МИА) -

Почина раперот Кулио

Почина раперот Кулио

Лос Анџелес, 29...

Раперот Је има одбивност кон читањето

Раперот Је има одбивност кон читањето

Лос Анџелес, 20 септември 2022 (МИА) -...

Војвотката од Кент обожава рап-музика, посебно Еминем и Ајс Кјуб

Војвотката од Кент обожава рап-музика, посебно Еминем и Ајс Кјуб

Лондон, 22 август 2022 (МИА) - В...

Момчето на Ријана обвинет за напад со огнено оружје

Момчето на Ријана обвинет за напад со огнено оружје

Лос Анџелес, 16 август 2022 (МИ...

Фети Вап уапсен поради закана за убиство

Фети Вап уапсен поради закана за убиство

Вашингтон, 9 август 2022 (МИА) - Фети Вап (Fetty Wap) е лишен од слобода по обвинение дека се заканил о...

Новиот албум на Кендрик Ламар излегува во мај

Новиот албум на Кендрик Ламар излегува во мај

Лос Анџелес, 19 а...

Човекот одговорен за смртта на Мек Милер, осуден на 11 години затвор

Човекот одговорен за смртта на Мек Милер, осуден на 11 години затвор

Лос Анџелес, 19 април 2022

Image

Остани поврзан