• недела, 14 јули 2024
Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Еролд Муслиу за неговото разрешување

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Еролд Муслиу за неговото разрешување

Скопје, 28 јуни 2024 Безобразно и некоректно е Еролд Муслиу да говори за професионализам и м...

Незаконски разрешувањата на директорите на Токсикологија и Кардиохирургија, се чека решение за хируршките сали 

Незаконски разрешувањата на директорите на Токсикологија и Кардиохирургија, се чека решение за хируршките сали 

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) -  Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) најави дека...

Црногорскиот министер за правда побара од премиерот Спајиќ да поднесе предлог за негово разрешување

Црногорскиот министер за правда побара од премиерот Спајиќ да поднесе предлог за негово разрешување

Подгорица, 24 јуни 2024 (МИА) - Црногорскиот министер за правда Андреј Миловиќ денеска соопшти дека...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Моето разрешување е незаконско, бидејќи во техничка Влада, не може ниту...

Разрешен директорот на Кардиохирургија

Разрешен директорот на Кардиохирургија

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска соопшти дека е разрешен меди...

Судскиот совет вечерва на итна седница ќе расправа за одземање на имунитетот на врховниот судија

Судскиот совет вечерва на итна седница ќе расправа за одземање на имунитетот на врховниот судија

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Судскиот совет вечерва на полноќ ќе одржи итна седница на која ќе распра...

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави д...

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги демантираат обвинувањата од Министерството за здравство

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги демантираат обвинувањата од Министерството за здравство

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Превирањата на Клиниката за токсикологија продолжуваат. По објава н...

Разрешен медицинскиот директор на Токсикологија, МЗ тврди поради неправилности во работата

Разрешен медицинскиот директор на Токсикологија, МЗ тврди поради неправилности во работата

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Медицинскиот директор на Универзитетската клиника за токсикологија во Ск...

Украина разреши двајца високи функционери важни за воената економија

Украина разреши двајца високи функционери важни за воената економија

Киев, 9 мај 2024 (МИА) - Украинскиот парламент денеска гласаше за разрешување на двајца високи функц...

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција најав...

МТСП реагира на поништено решение за разрешување директор на центар за социјална работа

МТСП реагира на поништено решение за разрешување директор на центар за социјална работа

Скопје, 10 април 2024 Вчера доцна попладне, на предлог на дополнителната министерка Јованка...

Тренчевска: Разрешување на директори со еднострана одлука во време на избори е незаконски акт

Тренчевска: Разрешување на директори со еднострана одлука во време на избори е незаконски акт

Скопје, 9 април 2024 Дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика, Јован...

Разрешен Александар Филев од директор на Јавната Установа Меѓуопштински центар за социјална работа – Радовиш

Разрешен Александар Филев од директор на Јавната Установа Меѓуопштински центар за социјална работа – Радовиш

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски донесе...

Зеленски разреши повеќе соработници, меѓу кои и тројца советници

Зеленски разреши повеќе соработници, меѓу кои и тројца советници

Киев, 30 март 2024 (МИА) - Претседателот на Украина Володимир Зеленски разреши неколку блиски сорабо...

Image

Остани поврзан