• сабота, 25 мај 2024
Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Лондон, 3 март 2024 (МИА) – Во февруари дневно се убиени или повредени најмногу руски војници од поч...

Морничави проценки на израелската војска: Една петтина од заложниците во Газа се мртви

Морничави проценки на израелската војска: Една петтина од заложниците во Газа се мртви

Ерусалим, 6 февруари 2024 (МИА) - Повеќе од една петтина од луѓето киднапирани од Хамас во нападот в...

САД проценуваат дека израелската војска убила 20 до 30 отсто од палестинските екстремисти  

САД проценуваат дека израелската војска убила 20 до 30 отсто од палестинските екстремисти  

Тел Авив, 21 јануари 2024 (МИА) - Американските разузнавачки агенции проценуваат дека израелските бе...

Штетите од поплавите во Словенија во август се проценуваат на 9,9 милијарди евра

Штетите од поплавите во Словенија во август се проценуваат на 9,9 милијарди евра

Љубљана, 4 октомври 2023 (МИА) – Словенечката Влада излезе со проценка дека директните штети од попл...

Грифитс: ОН проценува дека по уривањето на браната Каховка 700.000 Украинци имаат потреба од вода за пиење

Грифитс: ОН проценува дека по уривањето на браната Каховка 700.000 Украинци имаат потреба од вода за пиење

Њујорк, 10 јуни 2023 (МИА) - Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеск...

САД ги проценуваат ризиците од протечените доверливи документи на Пентагон

САД ги проценуваат ризиците од протечените доверливи документи на Пентагон

Вашингтон, 10 април 2023 (МИА) - САД се обидуваат да ги проценат ризиците за национална безбедност п...

Општина Крива Паланка започнува со регистрирање и проценка на недвижен имот

Општина Крива Паланка започнува со регистрирање и проценка на недвижен имот

Крива Паланка, 21 март 2023 (МИА) - Под мотото „Мој данок, моја општи...

Општина Чашка утре почнува со масовна проценка и репроценка на недвижностите

Општина Чашка утре почнува со масовна проценка и репроценка на недвижностите

Велес, 26 февруари 2023 (МИА)

БМВ ги подобри прогнозите за овогодишната заработка

БМВ ги подобри прогнозите за овогодишната заработка

Минхен, 1 октомври 2021 (МИА) - Германскиот производител на автомобили, БМВ ги зголеми проценките за го...

Почнува проценката за обновување на опожарените пасишта во државата

Почнува проценката за обновување на опожарените пасишта во државата

Кочани, 16 август 2021 (МИА) – Претставници од Јавното претпријатие за стопанисување со пасишта денеска...

Засега нема потреба од нови рестрикции, в понеделник ќе се разгледува состојбата

Засега нема потреба од нови рестрикции, в понеделник ќе се разгледува состојбата

Скопје, 20 март 2021 (МИА) - В понеделник ќе се прави проценка дали има потреба од нови рестрикции кои...

Бајден: Проценката на вакцината се врши без политичко влијание

Бајден: Проценката на вакцината се врши без политичко влијание

Вашингтон, 12 декември 2020 (МИА) -

Image

Остани поврзан