• недела, 19 мај 2024
Нетанјаху незадоволен од предлогот на Хамас за прекин на огнот во Газа

Нетанјаху незадоволен од предлогот на Хамас за прекин на огнот во Газа

Тел Авив, 8 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху синоќа изјави дека не е задоволе...

Хамас информира дека го добил и го проучува одговорот на Израел за предлогот за примирје во Газа

Хамас информира дека го добил и го проучува одговорот на Израел за предлогот за примирје во Газа

Газа, 27 април 2024 (МИА) - Хамас  соопшти дека го добил официјалниот одговор од Израел на посл...

Хамас предлага едногодишен прекин на огнот во Газа

Хамас предлага едногодишен прекин на огнот во Газа

Kaиро, 25 април 2024 (МИА) - Египетските власти му доставија на Израел предлог изготвен од Хамас, со...

Армијата во Србија до крајот на месецот ќе предложи начин за отслужување на задолжителниот воен рок

Армијата во Србија до крајот на месецот ќе предложи начин за отслужување на задолжителниот воен рок

Белград, 23 април 2024 (МИА) - До крајот на овој месец до врховниот командант на српската армија ќе...

Нетанјаху го отфрли предлогот на шефот на Мосад за можен договор во Газа

Нетанјаху го отфрли предлогот на шефот на Мосад за можен договор во Газа

Ерусалим, 29 март 2024 (МИА) - Израелската телевизија Канал 12 објави дека шефот на Мосад, Дејвид Ба...

Нетанјаху не го прифаќа предлогот на Хамас за ослободување заложници во замена за палестински затвореници

Нетанјаху не го прифаќа предлогот на Хамас за ослободување заложници во замена за палестински затвореници

Газа, 15 март 2024 ( МИА) - Палестинската милитантна група Хамас соопшти дека пред посредниците во п...

JO: Предложен притвор за давање поткуп на „Блаце“

JO: Предложен притвор за давање поткуп на „Блаце“

Скопје, 8 март 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска до судиј...

Фредериксен ќе одбие доколку и биде предложено да го раководи НАТО

Фредериксен ќе одбие доколку и биде предложено да го раководи НАТО

Копенхаген, 22 февруари 2024 (МИА) - Данската премиерка Мете Фредериксен ќе одбие доколку и биде пон...

Измените на Законот за академија за судии и јавни обвинители и Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го поминаа комисискиот филтер во Собрание

Измените на Законот за академија за судии и јавни обвинители и Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го поминаа комисискиот филтер во Собр...

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) – Предлог измените на Законот за академија за судии и јавни обвинител...

Дипломатот од кариера Желјазко Радуков предложен за нов амбасадор на Бугарија во Скопје

Дипломатот од кариера Желјазко Радуков предложен за нов амбасадор на Бугарија во Скопје

Скопје, 10 февруари 2024 (МИА) – Дипломатот од кариера во бугарското Министерство за надворешни рабо...

Предлог-законот за помилување и измените на Законот за народниот правобранител го поминаа комисискиот филтер

Предлог-законот за помилување и измените на Законот за народниот правобранител го поминаа комисискиот филтер

Скопје, 6 февруари 2024 (МИА) - Комисијата за политички систем и односи помеѓу заедниците на денешна...

Алжир предложи нова нацрт резолуција во СБ на ОН за итен прекин на огнот во Газа

Алжир предложи нова нацрт резолуција во СБ на ОН за итен прекин на огнот во Газа

Њујорк, 2 февруари 2024 (МИА) - Алжир му предложи на Советот за безбедност на ОН нацрт-резолуција со...

Ана Павловска-Данева предложена за уставен судија, седницата на Комисијата за избори и именувања закажана во 12:30

Ана Павловска-Данева предложена за уставен судија, седницата на Комисијата за избори и именувања закажана во 12:30

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата за денеск...

Јовески: Изненадувачки беше тоа дека предлогот за уставен судија е повлечен без да се наведат основни причини за тоа

Јовески: Изненадувачки беше тоа дека предлогот за уставен судија е повлечен без да се наведат основни причини за тоа

Скопје, 24 јануари 2024 (МИА) – Поранешниот државен јавен обвинител кој...

Нетанјаху: Нема никаков предлог од Хамас за ослободување на заложниците

Нетанјаху: Нема никаков предлог од Хамас за ослободување на заложниците

Тел Авив, 22 јануари 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска негираше дека е во...

Image

Остани поврзан