• понеделник, 17 јуни 2024
Нормализиран сообраќајот на патот Битола-с.Маково

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-с.Маково

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Битола-с.Маково денеска, во 12 часот, е...

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вечерва око...

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец 

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец 

Кавадарци, 27 мај 2024 (МИА) -  Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец,...

Почна реконструкција на локалниот пат до кумановското село Проевце

Почна реконструкција на локалниот пат до кумановското село Проевце

Куманово, 23 мај 2024 (МИА) - Во тек е целосна реконструкција, со нов слој на асфалт на трасата од м...

Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Крива Паланка, 15 мај 2024 (МИА) – Започнаа градежните работи за реконструкција и рехабилитација на...

Заврши доизградбата на патот меѓу карбинските села Радање и Оџалија

Заврши доизградбата на патот меѓу карбинските села Радање и Оџалија

Штип, 26 април 2024 (МИА) - Заврши реконструкцијата на патниот правец од село Радање до село Оџалија...

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Од 18:35 часот, сообраќајот на патниот правец Штип-Кочани е нормализир...

„Родео“ - македонскиот тим за „Red Bull Can Yоu Маkе It?” за 2024 година

„Родео“ - македонскиот тим за „Red Bull Can Yоu Маkе It?” за 2024 година

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Познати се македонските претставници на настанот „Red Bull Can Yоu Маk...

Одрони пред беровско Будинарци, отстрането паднатото дрво на патот кај Тработивиште

Одрони пред беровско Будинарци, отстрането паднатото дрво на патот кај Тработивиште

Берово, 17 април 2024 (МИА) - Поради одрони на патниот правец Берово-Виница,  надлежните од под...

Се асфалтира патот меѓу карбинските села Таринци и Долни Балван

Се асфалтира патот меѓу карбинските села Таринци и Долни Балван

Карбинци, 8 април 2024 (МИА) - Почна асфалтирањето на  патниот правец од село Таринци до село Д...

Милер: Баерн треба да се врати на вистинскиот пат, играта со Борусија нѐ разочара

Милер: Баерн треба да се врати на вистинскиот пат, играта со Борусија нѐ разочара

Минхен, 2 април 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Томас Милер, призна дека тимот е р...

Целосно затворање на патот Прилеп-Битола заради градежни активности

Целосно затворање на патот Прилеп-Битола заради градежни активности

Скопје, 27 март 2024 (МИА) -  АМСМ најави дека денеска ќе има врем...

Техничкиот премиер Џафери на увид во изградбата на канализациска мрежа и пат во Општина Боговиње

Техничкиот премиер Џафери на увид во изградбата на канализациска мрежа и пат во Општина Боговиње

Тетово, 18 март 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери заедно со владини функционери и градона...

Бочварски и Рустеми на увид на рехабилитираниот пат Велес - Градско

Бочварски и Рустеми на увид на рехабилитираниот пат Велес - Градско

Скопје, 14 март 2024 (МИА) - Министерот за транспорт и врски во техничката Влада Благој Бочварски де...

Израелската армија изгради пат низ Газа

Израелската армија изгради пат низ Газа

Газа, 10 март 2024 (МИА) - Одбранбените сили на Израел (ИДФ) ја завршија изградбата на нов пат што м...

Image

Остани поврзан