• понеделник, 22 јули 2024
Во завршна фаза преговорите за новата влада, не се откриваат имињата на министрите

Во завршна фаза преговорите за новата влада, не се откриваат имињата на министрите

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Траат преговорите за учество во идната влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, Коалициј...

ЗНАМ: Во завршна фаза преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за учество во идната влада

ЗНАМ: Во завршна фаза преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за учество во идната влада

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Движењето ЗНАМ – За наша Македонија информира дека во завршна фаза се пр...

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговоро...

На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Конститутивната седница на Собранието е закажана за следниот вторни...

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја с...

ДИК: Излезноста до 15 часот е 25,48 проценти

ДИК: Излезноста до 15 часот е 25,48 проценти

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Излезноста на седумте избирачки места каде денеска се прегласува за парл...

ДИК: Излезноста до 13 часот е 25,48 проценти, поголема во однос на 8 мај

ДИК: Излезноста до 13 часот е 25,48 проценти, поголема во однос на 8 мај

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) -  Излезноста на седумте избирачки места каде денеска се прегласува з...

ДИК: Прегласувањето на болните, немоќните лица и во затворите се одвиваше без пријавени нерегуларности

ДИК: Прегласувањето на болните, немоќните лица и во затворите се одвиваше без пријавени нерегуларности

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) за денешното прегласување на болните и...

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска од Тетово информира...

„Аваја“ ги оцени како недемократски парламентарните избори

„Аваја“ ги оцени како недемократски парламентарните избори

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претставниците од политичката партија „Аваја“ на денешниот брифинг со ни...

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Потребно е да се задржат програмските определби кои добија поддршка од г...

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Членовите на работната група која ќе ги вод...

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Елми Азири од „Европски фронт“ на денешната прес-конференција информира...

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен" за преговорите за новата влада

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Влен" ги формираа работните групи за продолжув...

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) денеска почна со разгледувањето на 27 п...

Image

Остани поврзан