• недела, 14 јули 2024
Прилепски водовод: Водата за пиење во Прилеп со нова цена, ја има доволно но рационално да се користи

Прилепски водовод: Водата за пиење во Прилеп со нова цена, ја има доволно но рационално да се користи

Прилеп, 12 јули 2024 (МИА) - Сметките за вода на прилепчани за јули ќе бидат повисоко во просек за 1...

Од денеска струјата по нова, минимално зголемена цена

Од денеска струјата по нова, минимално зголемена цена

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) – Сметките на потрошувачите на електрична енергија на регулираниот пазар,...

Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво утре во Брисел

Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво утре во Брисел

Брисел, 25 јуни 2024 (МИА) - Нова рунда дијалог меѓу Белград и Приштина на високо ниво, во која ќе у...

Албански медиуми: Северна Македонија со нова влада, Џафери на Мицкоски му посака успешна и ефикасна работа во интерес на сите граѓани

Албански медиуми: Северна Македонија со нова влада, Џафери на Мицкоски му посака успешна и ефикасна работа во интерес на сите граѓани

Тирана, 24 јуни 2024 (МИА) - Албанските медиуми отстапија посебен простор за изборот на новата Влада...

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски (ДПЛ)

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски (ДПЛ)

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата...

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

Избрана новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата...

Седницата за избор на новата влада продолжува по 21 часот

Седницата за избор на новата влада продолжува по 21 часот

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - На барање на координаторот на пратеничката група на Европскиот фрон Бле...

Пешев: Она што беше ветено пред изборите од партиите кои ќе формираат влада очекуваме да го испорачаат во пракса за реалниот сектор

Пешев: Она што беше ветено пред изборите од партиите кои ќе формираат влада очекуваме да го испорачаат во пракса за реалниот сектор

Штип, 28 мај 2024 (МИА) - Очекуваме во делот на даночната политика да не се променат и ако не се оле...

 „Аџилак“ – нова поетска книга на Ирена Бабамова Стојчева

 „Аџилак“ – нова поетска книга на Ирена Бабамова Стојчева

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Ирена Бабамова Стојчева, една од генерацијата млади македонски поетеси,...

,,Комуналец

,,Комуналец" Кавадарци најавува програма со која електронски ќе биде поблиску до водокорисниците 

Кавадарци, 27 мај 2024 (МИА) -  ЈП Комуналец Кавадарци најавува програма со која електронски ќе...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат...

Дарманин: Припадник на француската жандармерија е убиен во Нова Каледонија

Дарманин: Припадник на француската жандармерија е убиен во Нова Каледонија

Пaриз, 16 мај 2024 (МИА) - Еден припадник на француската жандармерија е убиен при „случаен истрел“ д...

Атал: Дополнителни полициски сили пристигнуваат во Нова Каледонија во наредните часови

Атал: Дополнителни полициски сили пристигнуваат во Нова Каледонија во наредните часови

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Дополнителни полициски сили ќе пристигнат во Нова Каледонија во следните...

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе побара денеска на седница на Вл...

Гаши очекува нова влада до средината на јуни

Гаши очекува нова влада до средината на јуни

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Африм Гаши, еден од лидерите на коалицијата „Влен“, очекува земјава да д...

Image

Остани поврзан