• среда, 19 јуни 2024
Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Барселона, 25 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона Чави Ернандез, кој ќе се раздели со тимот п...

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

  Аугсбург, 22 април 2024 (МИА) – Навивач на германскиот фудбалски прволигаш Хофенхајм,...

Фудбалер на Малага му го продаде дресот на навивач за 50 евра

Фудбалер на Малага му го продаде дресот на навивач за 50 евра

  Малага, 15 април 2024 (МИА) – Дани Лоренцо, 21-годишниот фудбалер од шпанскиот третол...

Инцидент во Љубљана: Навивач сакал да го удри Роналдо!

Инцидент во Љубљана: Навивач сакал да го удри Роналдо!

Љубљана, 26 март 2024 (МИА) - Португалската фудбалска репрезентација вечерва во Љубљана од 20 часот...

Евролигата доживотно суспендира навивач поради расистички коментари кон судијата

Евролигата доживотно суспендира навивач поради расистички коментари кон судијата

Барселона, 17 декември 2023 (МИА) - Евролигата изрече доживотна забрана за пристап на натпревари под...

Навивач почина на трибините за време на НБА натпревар меѓу Сакраменто и Њу Орлеанс

Навивач почина на трибините за време на НБА натпревар меѓу Сакраменто и Њу Орлеанс

Сакраменто, 5 декември 2023 (МИА) - Навивач почина на четвртфиналниот натпревар на куп-натпреварот в...

Севиља исфрли навивач поради расизам

Севиља исфрли навивач поради расизам

Севиља, 22 октомври 2023 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља исфрли навивач од својот стади...

Неконтролирано крвавење по повреда со остар предмет причина за смртта на навивачот на АЕК

Неконтролирано крвавење по повреда со остар предмет причина за смртта на навивачот на АЕК

Атина, 10 август 2023 (МИА) – За десет минути искрвавел до смрт 29-годишниот навивач на АЕК Михалис,...

Навивач втрча на терен и клекна пред Роналдо, прекинувајќи го натпреварот помеѓу Португалија и Босна

Навивач втрча на терен и клекна пред Роналдо, прекинувајќи го натпреварот помеѓу Португалија и Босна

Лисабон, 18 јуни 2023 (МИА) - Навивач на португалската репрезентација истрча на теренот за време на...

Рудигер го нарече глупак и шверцер навивачот кој на аеродром му побарал автограм

Рудигер го нарече глупак и шверцер навивачот кој на аеродром му побарал автограм

Франкфурт, 10 јуни 2023 (МИА) - Антонио Рудигер навреди навивач по неговото пристигнување во Франкфу...

Сребрениот медал од ЛЕ, Мурињо го подари на навивач на Рома

Сребрениот медал од ЛЕ, Мурињо го подари на навивач на Рома

Будимпешта, 1 јуни 2023 (МИА) – Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, медалот добиен за учеството во финале...

Навивач на Евертон постигна гол на пријателски натпревар

Навивач на Евертон постигна гол на пријателски натпревар

Ливерпул, 30 јули 2022 (МИА) – Навивач на премиерлигашот Евертон доби шанса да изведе пенал на пријател...

Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен

Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен

Мелбурн, 30 јануари 2022 (МИА) - Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австрали...

Руски навивач тешко повреден по нападот во Марибор

Руски навивач тешко повреден по нападот во Марибор

Марибор, 12 октомври 2021 (МИА) - Руски навивачи беа нападнати во Марибор по синоќешниот натпревар Слов...

Навивач со знаме со боите на виножитото влезе на теренот за време на интонирање на химната на Унгарија пред натпреварот против Германија

Навивач со знаме со боите на виножитото влезе на теренот за време на интонирање на химната на Унгарија пред натпреварот против Германија

Минхен, 23 јуни 2021 (МИА) - Пред вечерашниот натпревар Унгарија - Германија во рамките на ЕВРО 2020, е...

Image

Остани поврзан