• среда, 19 јуни 2024
Презентации за ефикасни практики за известување за климатските промени и животната средина

Презентации за ефикасни практики за известување за климатските промени и животната средина

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – За теми од животната средина во нашите мед...

Брнабиќ ќе бара од ОДИХР дополнителни објаснувања за делот од извештајот за медиумите

Брнабиќ ќе бара од ОДИХР дополнителни објаснувања за делот од извештајот за медиумите

Белград, 4 јуни 2024 (МИА)- Претседателката на српскиот Парламент, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека...

Односите меѓу Скопје и Атина и денеска во фокусот на неделните изданија на грчките весници

Односите меѓу Скопје и Атина и денеска во фокусот на неделните изданија на грчките весници

Атина, 26 мај 2024 (МИА) – „Писмото на Блинкен остана во фиока“; „Дипломатски маратон за прекршување...

Медиуми во ЕУ: Резолуцијата за Сребреница изнудена во поделеното Генерално собрание на ОН

Медиуми во ЕУ: Резолуцијата за Сребреница изнудена во поделеното Генерално собрание на ОН

Белград, 25 мај 2024 (МИА) - Усвојувањето на резолуцијата на ОН за геноцидот на Сребреница е „диплом...

Грчките медиуми за изјавата на Мицкоски: Нова провокација од Северна Македонија

Грчките медиуми за изјавата на Мицкоски: Нова провокација од Северна Македонија

Атина, 16 мај 2024 (МИА) – Денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предизвика р...

Македонско – грчките односи и понатаму во фокусот на медиумите во Грција 

Македонско – грчките односи и понатаму во фокусот на медиумите во Грција 

Атина, 15 мај 2024 (МИА) – Ставовите од ЕУ и НАТО, но и внатрешните реакции во Грција, односно позиц...

Грчки медиуми: Провокација од Сиљановска, ја нарече земјата „Македонија“

Грчки медиуми: Провокација од Сиљановска, ја нарече земјата „Македонија“

Атина, 12 мај 2024 (МИА) – „Провокација од Силјановска“ е коментарот на дел од грчките медиуми во те...

Српски медиуми: Тектонски промени по изборите, Македонија се врти надесно со очекувања за подобар живот

Српски медиуми: Тектонски промени по изборите, Македонија се врти надесно со очекувања за подобар живот

Белград, 10 мај 2024 (МИА) - Српските медиуми и денеска, од кои РТС, Н1...

„Македонија“, Северна Македонија и Преспа во фокусот на грчките медиуми

„Македонија“, Северна Македонија и Преспа во фокусот на грчките медиуми

Атина, 10 мај 2024 (МИА) – На употребата на името „Македонија“, без одредницата „Северна“, на почиту...

Грчките медиуми за двојните избори во Северна Македонија: Триумф на ВМРО-ДПМНЕ

Грчките медиуми за двојните избори во Северна Македонија: Триумф на ВМРО-ДПМНЕ

Атина, 9 мај 2024 (МИА) – Вчерашните двојни избори во Северна Македонија и убедливата победа на ВМРО...

Валонската екстремна десница во „санитарен коридор“ во белгиските медиуми на француски јазик 

Валонската екстремна десница во „санитарен коридор“ во белгиските медиуми на француски јазик 

Брисел, 6 мај 2024 (МИА) - Најновите анкети на јавното мислење во пресрет на изборите за членови на...

АВМУ: Од полноќ изборен молк, престанува медиумското претставување на учесниците во изборната кампања

АВМУ: Од полноќ изборен молк, престанува медиумското претставување на учесниците во изборната кампања

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Од вечерва на полноќ почнува изборниот молк за претседателските и за парл...

Маричиќ: Создадовме услови за слобода на медиумите, Северна Македонија прворангирана од земјите во регионот

Маричиќ: Создадовме услови за слобода на медиумите, Северна Македонија прворангирана од земјите во регионот

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Создадовме услови за слобода на медиумите и за слобода на изразувањето и...

Анкета: Ниска доверба на Американците во медиумското покривање на изборите

Анкета: Ниска доверба на Американците во медиумското покривање на изборите

Њујорк, 2 мај 2024 (МИА) - Иако многу Американци велат дека добиваат информации за годинашната кампа...

ЗНМ: Медиумските работници непречено да ја вршат својата работа

ЗНМ: Медиумските работници непречено да ја вршат својата работа

Скопје, 30 април 2024  Државн...

Image

Остани поврзан