• вторник, 25 јуни 2024
Пендаровски се откажа од државна пензија, ќе има канцелартија со тројца вработени

Пендаровски се откажа од државна пензија, ќе има канцелартија со тројца вработени

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател Стево Пендаровски се откажа од правото на корист...

УНРВА ја затвори својата канцеларија во Источен Ерусалим

УНРВА ја затвори својата канцеларија во Источен Ерусалим

Ерусалим, 10 мај 2024 (МИА) - Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци (УНРВА) денеска соо...

ЕП ќе отвори канцеларија во Западен Балкан за подобро да го контролира проширувањето на ЕУ

ЕП ќе отвори канцеларија во Западен Балкан за подобро да го контролира проширувањето на ЕУ

Стразбур, 26 април 2024 (МИА) – Европскиот парламент планира да отвори нова канцеларија во Западен Б...

Европарламентот ќе отвори канцеларија за односи со Западниот Балкан 

Европарламентот ќе отвори канцеларија за односи со Западниот Балкан 

Брисел, 24 април 2024 (МИА) - Во обид да го подобри својот мониторинг над процесот на проширување на...

Претресена Канцеларијата на градоначалникот на Авр и поранешен француски премиер Едуард Филип

Претресена Канцеларијата на градоначалникот на Авр и поранешен француски премиер Едуард Филип

Париз, 3 април 2024 (МИА) - Француската полиција денеска изврши претрес во Канцеларијата на градонач...

Отворена канцеларија на Левица во општина Чашка

Отворена канцеларија на Левица во општина Чашка

2 април 2024  Како одговор на потребите на народот, в...

Левица отвори канцеларија во Кратово

Левица отвори канцеларија во Кратово

Скопје, 19 март 2024 Во присуство на претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, пра...

Отворена младинска канцеларија во Општина Илинден

Отворена младинска канцеларија во Општина Илинден

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Во просториите на Домот на култура во Марино, денеска беше отворена...

Во Лас Вегас отворена Привремена канцеларија за дозвола за венчавки на 31 декември

Во Лас Вегас отворена Привремена канцеларија за дозвола за венчавки на 31 декември

Лас Вегас, 28 декември 2023 (МИА) - На аеродромот „Хари Рид“ во Лас Вегас е отворена Привремена канц...

Европски сојуз за промена отвори канцеларија во Старата скопска чаршија, останува на барањето за член во ДИК

Европски сојуз за промена отвори канцеларија во Старата скопска чаршија, останува на барањето за член во ДИК

Скопје, 24 декември 2023 (МИА) - Албанскиот опозициски блок, формиран од Алтернатива, Движењето Беса...

Лога: Ќе стигнеме до 40 канцеларии за бесплатна правна помош во државата

Лога: Ќе стигнеме до 40 канцеларии за бесплатна правна помош во државата

Гевгелија, 28 јули 2023 (МИА) - Ние од 34 канцеларии за бесплатна правна помош низ државата ќе стигн...

Канцеларија за бесплатна правна помош во Теарце

Канцеларија за бесплатна правна помош во Теарце

Скопје, 26 јули 2023 (МИА) - Министерството за правда денеска во 11:00 часот ќе отвори канцеларија з...

Тренчевска: Социјалните права и услуги ги доближуваме до граѓаните

Тренчевска: Социјалните права и услуги ги доближуваме до граѓаните

Скопје, 30 јуни 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика...

Средба Кан - Мадуро: Меѓународниот кривичен суд отвора канцеларија во Венецуела за да истражува можни злосторства

Средба Кан - Мадуро: Меѓународниот кривичен суд отвора канцеларија во Венецуела за да истражува можни злосторства

Каракас, 10 јуни 2023 (МИА) - Меѓународниот кривичен суд (МКС) отвора канцеларија во Венецуела, изја...

Јапонија е во преговори за отворање канцеларија за врски на НАТО

Јапонија е во преговори за отворање канцеларија за врски на НАТО

Вашингтон, 10 мај 2023 (МИА) - Јапонија е во преговори за отворање канц...

Image

Остани поврзан