• четврток, 30 мај 2024
Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ 5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство

Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ 5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство

Делчево, 19 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицк...

Здружението на судии изразува загриженост за изјавите на поединци со кои директно или индиректно се врши притисок врз судиите

Здружението на судии изразува загриженост за изјавите на поединци со кои директно или индиректно се врши притисок врз судиите

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Здружението на судии во врска со денешната реакција на Управниот суд на...

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Се надевам дека вчерашната изјава на Мицкоски за ревизија на договорот с...

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Македонија 2025: Дијаспората подава рака, да се фокусираме на дигитализација, борба против корупцијата, подобра регулатива и стабилни институции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Постојано подаваме рака, сакаме да и помогн...

Прес - конференција на лидерите од коалицијата „Вреди“ (ВО ЖИВО)

Прес - конференција на лидерите од коалицијата „Вреди“ (ВО ЖИВО)

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Прес - конференција на лидерите од коалицијата „Вреди“.

Изјави по средбата на Ковачевски со раководството на СКСЗМ (во живо)

Изјави по средбата на Ковачевски со раководството на СКСЗМ (во живо)

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Изјави за медиуми по средбата на претседателот на Социјалдемократскиот со...

Изјава за медиуми на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска (во живо)

Изјава за медиуми на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска (во живо)

Скопје, 25 април 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стој...

Османи останува на ставот за Отворен Балкан, ќе ја информира Владата а таа ќе реши дали да излеземе од оваа иницијатива

Османи останува на ставот за Отворен Балкан, ќе ја информира Владата а таа ќе реши дали да излеземе од оваа иницијатива

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски кандидат...

Османи: Со секој ден одложено членство во ЕУ, се повеќе граѓани ќе ја напуштаат државата

Османи: Со секој ден одложено членство во ЕУ, се повеќе граѓани ќе ја напуштаат државата

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Една од главните улоги што ја гледам во функцијата претседател е дека...

Изјави за пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Изјави за пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Изјави за пожарот во Универзална сала којшто избувна претпладнево. Пожа...

Изјави на Тошковски и Ефрос (во живо)

Изјави на Тошковски и Ефрос (во живо)

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Изјави на министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и на молдавски...

Состанок на Стопанската комора на Северна Македонија со претставници на СДСМ

Состанок на Стопанската комора на Северна Македонија со претставници на СДСМ

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - Стопанската комора на Северна Македонија денеска ќе одржи работен соста...

Обезбеден бесплатен скрининг за 2.000 пациенти во ризик од хронично бубрежно заболување

Обезбеден бесплатен скрининг за 2.000 пациенти во ризик од хронично бубрежно заболување

Скопје, 13 март 2024 (МИА) - Обезбеден е бесплатен скрининг за 2.000 пациенти во ризик од хронично б...

Мицкоски: Европскиот пат на земјата е нејзината иднина, Европа да каже што вистински планира

Мицкоски: Европскиот пат на земјата е нејзината иднина, Европа да каже што вистински планира

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Европскиот пат на Македонија е иднината на...

ДКСК: Во функција нов електронски систем за поднесување на изјава за имотна состојба и интереси

ДКСК: Во функција нов електронски систем за поднесување на изјава за имотна состојба и интереси

Скопје, 1 март 2024  Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја известув...

Image

Остани поврзан