• сабота, 15 јуни 2024
Донација од 377 книги на македонски јазик во Осло

Донација од 377 книги на македонски јазик во Осло

Скопје, 6 јуни 2024  На иници...

Бимилк Денот на млекото го одбележа со продолжување на стратешкото партнерство со СОС Детско село 

Бимилк Денот на млекото го одбележа со продолжување на стратешкото партнерство со СОС Детско село 

Скопје, 1 јуни 2024 Денот на млекото и Денот на згрижувачките семејства, Бимилк традиционалн...

Данска потврди дека Украина може да ги користи борбените авиони „Ф-16“ против воени цели во Русија

Данска потврди дека Украина може да ги користи борбените авиони „Ф-16“ против воени цели во Русија

Копенхаген, 30 мај 2024 (МИА) - Данска ја потврди својата дозвола борбените авиони „Ф-16“ што и ги д...

Донирано возило за Итна помош на Општата болница во Гевгелија

Донирано возило за Итна помош на Општата болница во Гевгелија

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Ново амбулантно возило доби ЈЗУ Општа болница со проширена дејност - Гев...

Донација од бугарската амбасада во Албанија за општина Пустец

Донација од бугарската амбасада во Албанија за општина Пустец

Тирана, 1 мај 2024 (МИА) - Бугарската амбасада во Албанија донираше опрема и компјутери за мултифунк...

Кралството Норвешка донираше 76 неборбени моторни возила за Северна Македонија

Кралството Норвешка донираше 76 неборбени моторни возила за Северна Македонија

Скопје, 25 април 2024 (МИА) – Кралството Норвешка денеска ѝ ја предаде донацијата од 76 неборбени мо...

Кралството Норвешка донира 76 возила за Армијата на Северна Македонија

Кралството Норвешка донира 76 возила за Армијата на Северна Македонија

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Во касарната „Илинден“ во Скопје денеска ќе биде предадена донација од...

Скопски Саем со парична донација и по 100 книги за СОС Детско село и ДУЦОР Партенија Зографски

Скопски Саем со парична донација и по 100 книги за СОС Детско село и ДУЦОР Партенија Зографски

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Во чест на 23 април, Светскиот ден на книгата, на 36. издание на Саемо...

Чешка донираше инкубатор за бебиња на клиниката „Мајка Тереза“ во Чаир

Чешка донираше инкубатор за бебиња на клиниката „Мајка Тереза“ во Чаир

Скопје, 23 април 2024 Чешкиот амбасадор Јарослав Лудва заедно со Министерот за здравство Или...

„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“

„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - „Алкалоид“ АД Скопје донира дел од своите производни количини  на...

Прес-конференција на „Алкалоид“ и Универзитетската клиника „Козле“ (во живо)

Прес-конференција на „Алкалоид“ и Универзитетската клиника „Козле“ (во живо)

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Прес-конференција по повод донацијата од „Алкалоид“ АД Скопје на инова...

„Алкалоид“ ќе донира „Омепразол“ во течна форма на Детската клиника и болницата во Козле

„Алкалоид“ ќе донира „Омепразол“ во течна форма на Детската клиника и болницата во Козле

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - На ЈЗУ Универзитетската клиника за детски болести и на ЈЗУ Универзитет...

Косово од Германија доби пет воени камиони вредни 2,7 милиони евра

Косово од Германија доби пет воени камиони вредни 2,7 милиони евра

Приштина, 11 април 2024 (МИА) - Безбедносните сили на Косово (БСК) денеска добија донација од Герман...

Манолева: Болницата во Отешево со комплетно нов лик по 43 години

Манолева: Болницата во Отешево со комплетно нов лик по 43 години

Скопје, 29 март 2024 Заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева, вчера беше во посе...

Норвешка донација од 76 воени возила за Армијата

Норвешка донација од 76 воени возила за Армијата

Скопје, 26 март 2024 (МИА) – Норвешка испрати 76 воени возила за Северна Македонија. Вкупно 40 камио...

Image

Остани поврзан