• среда, 22 мај 2024
Де Зерби се враќа во Милан?

Де Зерби се враќа во Милан?

Милано, 20 мај 2024 (МИА) - Роберто Де Зерби се најде на листата на кандидати за тренер на Милан.

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон, 19 мај 2024 (МИА) - Прес-службата на премиерлигашот Брајтон објави дека Роберто Де Зерби ќе...

Рангник и Де Зерби влегуваат во трката за тренерско место во Баерн

Рангник и Де Зерби влегуваат во трката за тренерско место во Баерн

Минхен, 20 април 2024 (МИА) - Селекторот на австриската репрезентација Ралф Рангник може да го предв...

Брајтон верува дека Де Зерби ќе остане, тренерот се поврзува со Ливерпул, Баерн и Барселона

Брајтон верува дека Де Зерби ќе остане, тренерот се поврзува со Ливерпул, Баерн и Барселона

Брајтон, 14 април 2024 (МИА) – Раководството на премиерлигашот Брајтон верува дека може да го задржи...

Де Зерби сака да води врвен клуб следната сезона

Де Зерби сака да води врвен клуб следната сезона

Лондон, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Брајтон, Роберто Де Зерби, се надева дека на по завршување...

Ливерпул има подготвена алтернатива во случај на неуспех со Чаби Алонсо

Ливерпул има подготвена алтернатива во случај на неуспех со Чаби Алонсо

Ливерпул, 24 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Брајтон, Роберто Де Зерби, се појави како опција број 1...

Де Зерби би можел да го замени Тен Хаг во Манчестер јунајтед

Де Зерби би можел да го замени Тен Хаг во Манчестер јунајтед

Манчестер, 28 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Брајтон, Роберто Де Зерби би можел да го води Манчес...

Image

Остани поврзан