• среда, 19 јуни 2024
Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците

Воениот кабинет на Израел вечерва ќе разговара за договорот за ослободување на заложниците

Ерусалим, 26 мај 2024 (МИА) - Израелски висок функционер изјави дека воениот кабинет се очекува да с...

Заврши состанокот на израелскиот Воен кабинет

Заврши состанокот на израелскиот Воен кабинет

Тел Авив, 15 април 2024 (МИА) - Израелскиот воен кабинет го заврши состанок на кој се разговараше за...

Непозната одлуката на израелскиот воен кабинет

Непозната одлуката на израелскиот воен кабинет

Тел Авив, 14 декември 2024 (МИА) – По повеќе часови заврши состанокот на израелскиот воен кабинет, с...

Израел ќе дозволи привремена испорака на помош во Појасот Газа преку преминот Ерез и пристаништето Ашдод

Израел ќе дозволи привремена испорака на помош во Појасот Газа преку преминот Ерез и пристаништето Ашдод

Тел Авив, 5 април 2024 (МИА) - Израел ќе дозволи привремена испорака на помошта до Појасот Газа прек...

Потрес во израелскиот Воен кабинет поради несогласувањата меѓу Нетанјаху и Ганц

Потрес во израелскиот Воен кабинет поради несогласувањата меѓу Нетанјаху и Ганц

Тел Авив, 3 март 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му наложил на израелскиот амбас...

ИДФ  пред израелскиот воен кабинет претстави план за евакуација на палестинските цивили од Рафа

ИДФ пред израелскиот воен кабинет претстави план за евакуација на палестинските цивили од Рафа

Тел Авив, 26 февруари 2024 (МИА) - Израелските одбранбени сили (ИДФ) пред воениот кабинет презентира...

Гардијан: Израелскиот воен кабинет го разгледува „парискиот“ нацрт-договор за прекин на огнот

Гардијан: Израелскиот воен кабинет го разгледува „парискиот“ нацрт-договор за прекин на огнот

Ерусалим, 31 јануари 2024 (МИА) - Членовите на израелскиот воен кабинет разговараа за нацрт-договор...

Членовите на израелскиот Воен кабинет најавија дека нема да застанат до целосната победа

Членовите на израелскиот Воен кабинет најавија дека нема да застанат до целосната победа

Тел Авив, 23 јануари 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, министерот за одбрана Јоав...

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Тел Авив, 18 ноември 2023 (МИА) – Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, попладн...

Израелскиот воен кабинет утре ќе заседава по критиките заради одобрувањето влез на гориво во Газа

Израелскиот воен кабинет утре ќе заседава по критиките заради одобрувањето влез на гориво во Газа

Ерусалим, 17 ноември 2023 (МИА) - Израелскиот воен кабинет утревечер ќе се состане, соопшти денеска...

Зеленски одржа состанок на воениот кабинет, ги пофали единиците за одбраната на Бахмут

Зеленски одржа состанок на воениот кабинет, ги пофали единиците за одбраната на Бахмут

Киев, 19 мај 2023 (МИА) – Украинскиот претседател  Володомир Зеленски одржа средба со претставн...

Бугарски медиуми: Радев подготвува „воен кабинет“

Бугарски медиуми: Радев подготвува „воен кабинет“

Image

Остани поврзан