• вторник, 28 ноември 2023
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

19 ноември 2023 Скопје - Прес-конференција на Синдикатот на работниците од...

„Камник“ и „Тиквеш“ меѓу добитниците за најдобри вина на саемот „Винска визија“ на Отворен Балкан

„Камник“ и „Тиквеш“ меѓу добитниците за најдобри вина на саемот „Винска визија“ на Отворен Балкан

Белград, 18 ноември 2023 (МИА) - Српската премиерка Ана Брнабиќ на третиот ден од Вториот саем „Винс...

Фидан: Ако не ја тргнеме блокадата на Газа по дипломатски пат, ќе преминеме на други мерки

Фидан: Ако не ја тргнеме блокадата на Газа по дипломатски пат, ќе преминеме на други мерки

Истанбул, 18 ноември 2023 (МИА) - Турција ја користи дипломатијата за укинување на блокадата на Поја...

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Тел Авив, 18 ноември 2023 (МИА) – Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, попладн...

OpenAI му даде отказ на извршиот директор Сем Алтман 

OpenAI му даде отказ на извршиот директор Сем Алтман 

Вашингтон, 18 ноември 2023 (МИА) - Технолошката компанија OpenAI без предупредување му даде отказ на...

Коен: Израел по војната ќе спроведува безбедносна контрола во Газа, Палестинската управа не е решението

Коен: Израел по војната ќе спроведува безбедносна контрола во Газа, Палестинската управа не е решението

Ерусалим, 18 ноември 2023 (МИА) –Шефот на израелската дипломатија и член на политичко-безбедносниот...

Костадиновска-Стојчевска: Се уште има време да се затвори прашањето за изборите

Костадиновска-Стојчевска: Се уште има време да се затвори прашањето за изборите

Скопје, 18 ноември 2023 (МИА) - Потпретседателката на СДСМ и министерка за култура Бисера Костадинов...

Модриќ: Реал е сè за мене, семејство, начин на живот, најдобриот клуб во историјата на фудбалот

Модриќ: Реал е сè за мене, семејство, начин на живот, најдобриот клуб во историјата на фудбалот

Мадрид, 18 ноември 2023 (МИА) – Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ рече дека Реал Мадрид му значи се.

Мекгурк: Ослободувањето на заложниците ќе доведе до значителна пауза во војната во Газа

Мекгурк: Ослободувањето на заложниците ќе доведе до значителна пауза во војната во Газа

Манама, 18 ноември 2023 (МИА) - Главниот советник на американскиот претседател Џо Бајден за Блискиот...

Ердоган: Турција ќе ја обнови инфраструктурата во Газа откако ќе се постигне прекин на огнот

Ердоган: Турција ќе ја обнови инфраструктурата во Газа откако ќе се постигне прекин на огнот

Анкара, 18 ноември 2023 (МИА) - Турција ќе вложи напори за обнова на оштетената инфраструктура, болн...

Мбапе одби голем бонус во ПСЖ

Мбапе одби голем бонус во ПСЖ

Париз, 18 ноември 2023 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе го одбил бонусот што можел да го доби...

Протест на жителите на општина Пустец, бараат огревно дрво

Протест на жителите на општина Пустец, бараат огревно дрво

Дебар, 18 ноември 2023 (МИА) - Македонците од општина Пустец годинава не можат да обезбедат огревно...

Реакција на БЕСА за крстот на Попова Шапка

Реакција на БЕСА за крстот на Попова Шапка

Скопје, 18 ноември 2023  Однесувањето на еден владин фукционер како Стојанче Ангелов са...

Учесниците на маршот за заложниците пристигнаа во Ерусалим, протестираа пред канцеларијата на Нетанјаху

Учесниците на маршот за заложниците пристигнаа во Ерусалим, протестираа пред канцеларијата на Нетанјаху

Ерусалим, 18 ноември 2023 (МИА) - Членовите на семејствата на исчезнатите и заложниците кои ги држи...

Шолц ја критикуваше израелската политика за населување на окупираниот Западен Брег

Шолц ја критикуваше израелската политика за населување на окупираниот Западен Брег

Берлин, 18 ноември 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска ја критикуваше израелската по...

Image

Остани поврзан