• четврток, 30 мај 2024
Елшани: На северот на Косово 128 барања за замена на возачки дозволи

Елшани: На северот на Косово 128 барања за замена на возачки дозволи

Приштина, 15 мај 2024 (МИА) - Директорот на косовската полиција за северниот регион, Ветон Елшани из...

Приватните специјализанти очекуваат новиот министер веднаш по назначувањето да ги повика на разговори

Приватните специјализанти очекуваат новиот министер веднаш по назначувањето да ги повика на разговори

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Приватните специјализанти и денеска ја искористија паузата за да се собе...

Курти: Ги исполнивме сите барања на ЕУ за укинување на рестриктивните мерки

Курти: Ги исполнивме сите барања на ЕУ за укинување на рестриктивните мерки

Приштина, 2 мај 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека Косово ги исполнило...

Лекари приватни специјализанти побараа првиот прием на идниот министер за здравство да биде за решавање на нивните барања

Лекари приватни специјализанти побараа првиот прием на идниот министер за здравство да биде за решавање на нивните барања

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Лекари приватни специјализанти побараа првиот прием на идниот министер...

Четврти ден штрајк на приватни специјализанти, осуда за притисоците што ги имаат од клиниките и од постарите колеги специјалисти

Четврти ден штрајк на приватни специјализанти, осуда за притисоците што ги имаат од клиниките и од постарите колеги специјалисти

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Штрајкот на докторите приватни специјализанти продолжува и понатаму. Н...

Американски сенатори одбија барања за отповикување на секретарот за внатрешна безбедност Мајоркас

Американски сенатори одбија барања за отповикување на секретарот за внатрешна безбедност Мајоркас

Вашингтон, 18 април 2024 (МИА) - Американските сенатори одбија две барања за отповикување на секрета...

Втор ден генерален штрајк на приватните специјализанти

Втор ден генерален штрајк на приватните специјализанти

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Приватните специјализанти утрово продолжија со генералниот штрајк, што...

Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк

Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генер...

Демири бара трпение од приватните специјализанти, им ветува повисоки примања по изборите

Демири бара трпение од приватните специјализанти, им ветува повисоки примања по изборите

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири бара трпение од приватните специја...

Над 400 приватни специјализанти стапија во штрајк за повисок надомест и решавање на статусот

Над 400 приватни специјализанти стапија во штрајк за повисок надомест и решавање на статусот

Скопје, 15 април 2024 (МИА) -  Над 400 приватни специјализанти изутринава стапија во генерален...

Генерален штрајк на приватни специјализанти

Генерален штрајк на приватни специјализанти

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од денеска. Причина...

МЗ: По средбата со приватните специјализанти, извештај е доставен до Влада

МЗ: По средбата со приватните специјализанти, извештај е доставен до Влада

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - По средбата со приватните специјализанти, изготвен е извештај и достав...

Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник

Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник. Во де...

Хамас смета дека израелскиот предлог не ги задоволува барањата на палестинската страна

Хамас смета дека израелскиот предлог не ги задоволува барањата на палестинската страна

Каиро, 9 април 2024 (МИА) – Официјалниот претставник на Хамас, Али Барака, во изјава за британските...

Маратон „ФИНКИ нема зграда, трчаме до Влада“

Маратон „ФИНКИ нема зграда, трчаме до Влада“

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Факултетот за информатички науки и компјут...

Image

Остани поврзан