• вторник, 18 јуни 2024
Рома на чекор до потписот на Хумелс

Рома на чекор до потписот на Хумелс

  Рим, 16 јуни 2024 (МИА) – Раководството на Рома е блиску да го обезбеди потписот на п...

Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

Рим, 16 јуни 2024 (МИА) – Сопственикот на Рома, Ден Фридкин, ќе го купи Евертон за 475 милиони е...

Сопственикот на Рома го купи Евертон

Сопственикот на Рома го купи Евертон

Ливерпул, 14 јуни 2024 (МИА) - Сопственикот на Рома, Ден Фридкин постигнал договор за купување на Ев...

Де Роси уште три години во Рома

Де Роси уште три години во Рома

  Рим, 7 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси, ќе го продолжи договорот...

Медиуми: Мурињо го носи Дибала во Фенербахче

Медиуми: Мурињо го носи Дибала во Фенербахче

  Истанбул, 3 јуни 2024 (МИА) – Новиот тренер на Фенербахче, Жозе Мурињо, сака да го до...

Рома го откупи договорот на Шпанецот Анхелињо

Рома го откупи договорот на Шпанецот Анхелињо

Рим, 31 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот прволигаш Рома официјално објави денеска дека го откупи о...

Мурињо седнува на клупата на Фенербахче

Мурињо седнува на клупата на Фенербахче

  Истанбул, 31 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо ќе седне на...

Белоти ќе ја напушти Фиорентина и ќе се врати во Рома

Белоти ќе ја напушти Фиорентина и ќе се врати во Рома

Рим, 30 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Фиорентина, Андреа Белоти, позајмен од Рома, ќе се врати во ри...

Де Роси потпишува нов договор со Рома

Де Роси потпишува нов договор со Рома

Рим, 24 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси ќе потпише нов договор со клубот за следн...

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на Рома, Пауло Дибала, во текот на летниот преоден рок мож...

Мурињо планира уште долго да биде тренер

Мурињо планира уште долго да биде тренер

Лисабон, 9 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо (61) најави денеска дека...

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Рим, 3 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо ги пофали своите играчи по победата од 2:0 над Рома...

ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Екипата на Баер Леверкузен направи сериозен чекор кон финалето на Лига Европ...

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле де Роси, ги искажа своите очекувања за првиот меч...

Рома го менува Лукаку со уште еден поранешен напаѓач на Челси

Рома го менува Лукаку со уште еден поранешен напаѓач на Челси

Рим, 30 април 2024 (МИА) - Ромелу Лукаку сигурно нема да остане во Рома следната сезона. Причината з...

Image

Остани поврзан