• вторник, 25 јуни 2024
Скопјанец осомничен за разбојништво во банка

Скопјанец осомничен за разбојништво во банка

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) -  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведува...

Шпанското обвинителство одби да го спроведе законот за амнестија за каталонските сепаратисти

Шпанското обвинителство одби да го спроведе законот за амнестија за каталонските сепаратисти

Мадрид, 14 јуни 2024 (МИА) - Шпанските обвинители задолжени за случајот на околу 500 функционери и а...

Насилство во Битола, поведена постапка против три лица

Насилство во Битола, поведена постапка против три лица

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Битолското Основно јавно обвинителство поведе постапка против три лица к...

Косовското обвинителство бара притвор за уапсените за шпионажа

Косовското обвинителство бара притвор за уапсените за шпионажа

Приштина, 6 јуни 2024 (МИА) - Специјалното обвинителство на Косово побара од судијата на Специјалнот...

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Љупчо Палевски - Палчо денеска на распит во...

Осомничениот за убиството на Данка Илиќ во обвинителството негираше вина

Осомничениот за убиството на Данка Илиќ во обвинителството негираше вина

Заечар, 4 јуни 2024 (МИА) - Во Вишото јавно обвинителство во Заечар, Срѓан Ј., осомничен за убиствот...

Повеќе од една недела не работат хируршките сали на Клинички, Демири ќе одржи прес-конференција

Повеќе од една недела не работат хируршките сали на Клинички, Демири ќе одржи прес-конференција

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Јавен обвинител ќе ја испитува ситуацијата на Клиничкиот центар „Мајка Т...

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Словачкото обвинителство побара притвор за напаѓачот на премиерот Фицо, судот за тоа ќе одлучува утре

Братислава, 17 мај 2024 (МИА) - Судијата на Специјализираниот кривичен суд во Словачка утре ќе донес...

Истрага за насилство во училиште во Битола, мерка притвор за еден од извршителите

Истрага за насилство во училиште во Битола, мерка притвор за еден од извршителите

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Битола повело постапка против две лица – м...

ОЈО Скопје прибавува и анализира докази за Палчо, истрагата за останатите петмина осомничени во завршна фаза

ОЈО Скопје прибавува и анализира докази за Палчо, истрагата за останатите петмина осомничени во завршна фаза

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Обвинителството презема истражни дејствија...

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Од местото на двојното убиство во скопско С...

Боки 13 со кривични пријави против повеќе поранешни функционери и лица од правосудството

Боки 13 со кривични пријави против повеќе поранешни функционери и лица од правосудството

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) – Бојан Јовановски – Боки 13 поднел кривични пријави против повеќе поранеш...

Бриселското обвинителство истражува сомнителни обиди на Мароко да влијае врз белгиските политичари

Бриселското обвинителство истражува сомнителни обиди на Мароко да влијае врз белгиските политичари

Брисел, 10 мај 2024 (МИА) - Обвинителите во Брисел започнаа истрага за сомнителни обиди на Мароко да...

Притвор за осомничен за спречување полициски службеници да фатат побегнат затвореник

Притвор за осомничен за спречување полициски службеници да фатат побегнат затвореник

Кавадарци, 5 мај 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против 18-годи...

Поднесено обвинение против поранешниот хрватски министер Баножиќ

Поднесено обвинение против поранешниот хрватски министер Баножиќ

Загреб, 30 април 2024 (МИА) - Обвинителството во Винковци денеска поднесе обвинителен акт против пор...

Image

Остани поврзан