• вторник, 16 јули 2024
Околу 50 лица се удавија, од кои седум деца, во руските реки, езера и мориња во последните 24 часа

Околу 50 лица се удавија, од кои седум деца, во руските реки, езера и мориња во последните 24 часа

Москва, 7 јули 2024 (МИА) - Околу 50 лица, меѓу кои седум деца, го загубија животот со давење во вод...

Најмногу дожд изминатото деноноќие наврнал во Куманово

Најмногу дожд изминатото деноноќие наврнал во Куманово

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Куманово - 17 литри на м...

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Охрид, 38 литри на метар...

ЦУК: Изминатото деноноќие 20 пожари на отворено, три се уште активни

ЦУК: Изминатото деноноќие 20 пожари на отворено, три се уште активни

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112 во Центар...

Во израелските напади во Газа за 24 часа убиени 100 Палестинци

Во израелските напади во Газа за 24 часа убиени 100 Палестинци

Ерусалим, 23 февруари 2024 (МИА) - Повеќе од 100 Палестинци загинаа во израелските напади врз Појасо...

Зеленски до Трамп: Ако можеш да ја запреш војната за 24 часа, дојди во Киев и направи го тоа

Зеленски до Трамп: Ако можеш да ја запреш војната за 24 часа, дојди во Киев и направи го тоа

Киев, 20 јануари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски го покани Доналд Трамп во К...

УХМР: Во следните 24 часа пообилни врнежи од дожд

УХМР: Во следните 24 часа пообилни врнежи од дожд

Скопје, 3 ноемеври 2023 (МИА) - Синоптичарите најавуваат дека во следните 24 часа не очекуваат пооби...

Кирби: Евакуацијата на цивилите од Газа за 24 часа е  тешка задача

Кирби: Евакуацијата на цивилите од Газа за 24 часа е тешка задача

Вашингтон, 13 октомври 2023 (МИА) - Предупредувањата на израелската војска дека околу 1,1 милион цив...

Изминатите 24 часа најмногу врнежи во Радовишкo, Беровско, Штипско, Скопско и Светиниколско

Изминатите 24 часа најмногу врнежи во Радовишкo, Беровско, Штипско, Скопско и Светиниколско

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Изминатите 24 часа најмногу дожд паднало во Радовишкo, Беровско, Штипс...

Нови 476 случаи на Ковид-19, 13 починати и 279 оздравени пациенти

Нови 476 случаи на Ковид-19, 13 починати и 279 оздравени пациенти

Скопје, 17 ноември 2021 (МИА) - Регистрирани се нови 476 случаи на Ковид-19 од направени 3.145 тестирањ...

Захариева: Не може вака да продолжат односите со Северна Македонија

Захариева: Не може вака да продолжат односите со Северна Македонија

Софија, 15 февруари 2021 (МИА) - Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина З...

 Трамп: Вакцинацијата во САД ќе започне за помалку од 24 часа

 Трамп: Вакцинацијата во САД ќе започне за помалку од 24 часа

Вашингтон, 12 декември 2020 (МИА) -

Image

Остани поврзан