• четврток, 20 јуни 2024
Превртен камион на автопатот Неготино-Демир Капија, сообраќајот отежнат

Превртен камион на автопатот Неготино-Демир Капија, сообраќајот отежнат

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Камион е превртен на автопатот Неготино кон Демир Капија на 100 метр...

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка на автопатот Куманово-Табановце

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка на автопатот Куманово-Табановце

Куманово, 20 јануари 2024 (МИА) - Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се...

Трајанов: Парламентарното мнозинство треба да обезбеди 61 пратеник и да ја изгласа техничката влада, ДС нема да гласа

Трајанов: Парламентарното мнозинство треба да обезбеди 61 пратеник и да ја изгласа техничката влада, ДС нема да гласа

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Демократскиот сојуз нема да гласа за техничката влада, а смета дека...

МПС донираше новогодишни пакетчиња за манастирот во Рајчица и џамија во Дебар

МПС донираше новогодишни пакетчиња за манастирот во Рајчица и џамија во Дебар

Дебар, 20 јануари 2024 (МИА) - Делегација на Македонскиот полициски синдикат предводена од претседат...

Во Делчево завршна презентација од проектот Мотивационо градинарство во склад со природата

Во Делчево завршна презентација од проектот Мотивационо градинарство во склад со природата

Делчево, 20 јануари 2023 (МИА) - Во Делчево одржан завршниот настан од проектот за Мотивационо гради...

Во Србија зголемуваат додаток за првородено дете на повеќе од 4.000 евра,з авторо дете - над 5.000 евра

Во Србија зголемуваат додаток за првородено дете на повеќе од 4.000 евра,з авторо дете - над 5.000 евра

Белград, 20 јануари 2024 (МИА) - Родителскиот додаток за првороденото дете во Србија ќе се зголеми о...

Низ Шпанија протести под слоганот „Да го запреме геноцидот во Палестина!“

Низ Шпанија протести под слоганот „Да го запреме геноцидот во Палестина!“

Мадрид, 20 јануари 2024 (МИА) - Во стотина шпански градови денеска се одржаа демонстрации за поддршк...

Реакција од директорот на Агенцијата за разузнавање на прес-конференцијата на пратеникот Драган Ковачки

Реакција од директорот на Агенцијата за разузнавање на прес-конференцијата на пратеникот Драган Ковачки

Скопје, 20 јануари 2024 Најжестоко ги отфрлам наводите изнесени на прес-конференцијата одржа...

Забрана за тешки товарни возила и автобуси на повеќе патни правци,  без струја неколку села во Општина Маврово-Ростуше

Забрана за тешки товарни возила и автобуси на повеќе патни правци, без струја неколку села во Општина Маврово-Ростуше

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови,...

Под снег Пијанечко-малешевскиот регион, патиштата расчистени и проодни

Под снег Пијанечко-малешевскиот регион, патиштата расчистени и проодни

Делчево, 20 јануари 2023 (МИА) - Во Пијанечко-малешевскиот регион кој е под снег, во моментот нема п...

Нгонго од Верона во Наполи

Нгонго од Верона во Наполи

  Неапол, 20 јануари 2024 (МИА) – Наполи го ангажираше белгискиот крилен напаѓач Сирил...

Забрани за тешки товарни возила попладнево на патот Демир Капија - Миравци, Струмица - Берово и на Плетвар

Забрани за тешки товарни возила попладнево на патот Демир Капија - Миравци, Струмица - Берово и на Плетвар

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Поради интензивни снежни врнежи попладнево од 17:25 часот забрана за...

Милутинов МВП на колото во Евролигата

Милутинов МВП на колото во Евролигата

 Минхен, 20 јануари 2024 (МИА) – Кошаркарот на Олимпијакос, Никола Милутинов, е прогласен денес...

Службите на Општина Кисела Вода на терен, најмногу работа во Припор и Пржино

Службите на Општина Кисела Вода на терен, најмногу работа во Припор и Пржино

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Од раните утрински часови, екипите на Општина Кисела Вода се на тере...

Забрана за тешки товарни возила попладнево на патот Струмица - Берово и на Плетвар, за останатите задолжителна зимска опрема

Забрана за тешки товарни возила попладнево на патот Струмица - Берово и на Плетвар, за останатите задолжителна зимска опрема

Скопје, 20 јануари 2024 (МИА) - Поради интензивни снежни врнежи од 16:45 часот забрана за тешки това...

Image

Остани поврзан