• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 март 2024  Скопје - Меѓународна конференција на тема „Уставно-судск...

Винисиус Жуниор повторно цел на расистички напади

Винисиус Жуниор повторно цел на расистички напади

Мадрид, 14 март 2024 (МИА) - Шпанската лига ќе пријави расистички скандирања упатени кон играчот на...

ЕУ ќе ги ублажи строгите климатски правила за да ги смири протестите на земјоделците

ЕУ ќе ги ублажи строгите климатски правила за да ги смири протестите на земјоделците

Брисел, 14 март 2024 (МИА) - Европската комисија  ќе предложи измени во програмата Заедничка зе...

Хари Кејн и понатаму верува дека Баерн може да ја освои титулата

Хари Кејн и понатаму верува дека Баерн може да ја освои титулата

Минхен, 14 март 2024 (МИА) - Хари Кејн, кој има силна сезона за Баерн Минхен, сака Баварците да побе...

Макрон предупредува против „ограничувањата“ за поддршка на Украина

Макрон предупредува против „ограничувањата“ за поддршка на Украина

Париз, 14 март 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди денеска дека ограничув...

Хил: Во Србија не преовладува проруското размислување, државата донесе одлука да биде во ЕУ

Хил: Во Србија не преовладува проруското размислување, државата донесе одлука да биде во ЕУ

Белград, 14 март 2024 (МИА) - Американскиот амбасадор во Белград, Кристофер Хил денеска изјави дека...

Силјановска-Давкова: Вето ќе добиеме не поради уставните измени, туку поради непочитување на Копенхашките критериуми

Силјановска-Давкова: Вето ќе добиеме не поради уставните измени, туку поради непочитување на Копенхашките критериуми

Скопје, 14 март 2024 (МИА) - Во ЕУ ќе бидеме почитувани и рамноправни ако сме построени и уредени сп...

Еурофарм му посака „добредојде дома“ на Никола Митревски

Еурофарм му посака „добредојде дома“ на Никола Митревски

Битола, 14 март 2024 (МИА) - Никола Митревски по четири години се враќа во својот матичен клуб. Од с...

Министерот Тошковски го посети полицискиот службеник на кого пред неколку дена му изгоре семејната куќа

Министерот Тошковски го посети полицискиот службеник на кого пред неколку дена му изгоре семејната куќа

Скопје, 14 март 2024  Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес во Кратово г...

Ескобар: Северна Македонија треба веднаш да стане членка на ЕУ

Ескобар: Северна Македонија треба веднаш да стане членка на ЕУ

Скопје, 14 март 2024 (МИА) - Северна Македонија треба да биде полноправен кандидат и веднаш да стане...

Капитенот на Атлетико блиску до нов договор со клубот

Капитенот на Атлетико блиску до нов договор со клубот

Мадрид, 14 март 2024 (МИА) - Капитенот на Атлетико Мадрид, Коке е блиску до обнова на договорот со к...

Статистика: Ван Дајк е најдобар дефанзивец во историјата на Премиер лигата

Статистика: Ван Дајк е најдобар дефанзивец во историјата на Премиер лигата

Ливерпул, 14 март 2024 (МИА) - Многу одлични дефанзивци поминаа низ Премиер лигата и тешко е да се к...

Димитриевски: Влегувам во претседателската трка за да победам, а не само да учествувам

Димитриевски: Влегувам во претседателската трка за да победам, а не само да учествувам

Скопје, 14 март 2024 (МИА) – Сакав да излезам од комотната зона на градоначалник кој има уште полови...

Турски гигант го враќа Мурињо на аут линијата

Турски гигант го враќа Мурињо на аут линијата

Истанбул, 14 март 2024 (МИА) - Жозе Мурињо може многу брзо да се врати на теренот бидејќи турскиот г...

Абас го назначи Мохамед Мустафа за премиер

Абас го назначи Мохамед Мустафа за премиер

Рамала, 14 март 2024 (МИА) - Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска го именуваше претседатело...

Image

Остани поврзан