• недела, 14 април 2024
ЗНМ ги додели годишните новинарски награди

ЗНМ ги додели годишните новинарски награди

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Здружението на новинарите на Македониј...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 февруари 2024 Кичево - Дебата „Инфраструктурна платформа за иднина“ на т...

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

Битола, 17 февруари 2024 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје ја одбранија титулата во Купот на Македон...

Пендаровски говореше на панел-дискусијата „Фокус на Балканот“ на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски говореше на панел-дискусијата „Фокус на Балканот“ на Минхенската безбедносна конференција

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Перспективите за интеграција на земјите од Западен Балкан во Европс...

Илјадници демонстранти во Мадрид бараа прекин на огнот во Појасот Газа

Илјадници демонстранти во Мадрид бараа прекин на огнот во Појасот Газа

Мадрид, 17 февруари 2024 (МИА) - Неколку илјади луѓе, меѓу кои и шест министри од шпанската влада, д...

Франко Фода е нов селектор на фудбалската репрезентација на Косово

Франко Фода е нов селектор на фудбалската репрезентација на Косово

  Приштина, 17 февруари 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски стручњак Франко Фода е нов т...

Ига Швјонтек трет пат по ред е „кралица“ на Доха

Ига Швјонтек трет пат по ред е „кралица“ на Доха

Доха, 17 февруари 2024 (МИА) - Полската тенисерка Ига Швјонтек третпат во кариерата го освои турниро...

Лажен телефонски повик за поставена бомба во грчкиот Парламент

Лажен телефонски повик за поставена бомба во грчкиот Парламент

Атина, 17 февруари 2024 (МИА) – Лажен и фарса бил анонимниот телефонски повик попладнево за поставен...

Катарскиот премиер тврди дека разговорите за прекин на огнот во Газа „не ветуваат“ во моментов

Катарскиот премиер тврди дека разговорите за прекин на огнот во Газа „не ветуваат“ во моментов

Доха, 17 февруари 2024 (МИА) - Разговорите меѓу Израел и Хамас за договор за прекин на огнот во Газа...

На територијата на СВР Штип санкциониран 61 возач

На територијата на СВР Штип санкциониран 61 возач

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Вкупно 61 возач е казнет при денешната акциска контрола на територи...

ПМФЛ: Вардар одигра нерешено против Гостивар

ПМФЛ: Вардар одигра нерешено против Гостивар

Гостивар, 17 февруари 2024 (МИА) - Екипите на Гостивар и Вардар одиграа нерешено 1:1 (0:0) во првиот...

Трипуновски во посета на Делчево и регионот

Трипуновски во посета на Делчево и регионот

  Скопје, 17 февруари 2024 Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шум...

Г7 ја повика Русија целосно да ги разјасни околностите за смртта на  Навални

Г7 ја повика Русија целосно да ги разјасни околностите за смртта на Навални

Минхен, 17 февруари 2024 (МИА) - Министрите за надворешни работи на Г7 денеска ја повикаа Русија цел...

Хрватска по трет пат светски првак во ватерполо

Хрватска по трет пат светски првак во ватерполо

Доха, 17 февруари 2024 (МИА) - Хрватска по трет пат во својата историја е светски шампион во ватерпо...

Велешкиот атлетичар Димитриевски прв на Треил трката за вино и љубов во Долни Дисан кај Неготино

Велешкиот атлетичар Димитриевски прв на Треил трката за вино и љубов во Долни Дисан кај Неготино

Велес, 17 февруари 2024 (МИА) - Роберто Димитриевски, атлетичар од АК Велес“ од Велес со рекордно вр...

Image

Остани поврзан