• сабота, 13 април 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

20 јануари 2024 Скопје - Свечен марш на Здружението на Украинците во Македо...

Едно лице загина на патот Гевгелија-Богданци, во сообраќајката учествувале четири возила

Едно лице загина на патот Гевгелија-Богданци, во сообраќајката учествувале четири возила

Струмица, 19 јануари 2024 (МИА) -Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерв...

Без струја делови од Скопско и централното градско подрачје на Битола со околните места

Без струја делови од Скопско и централното градско подрачје на Битола со околните места

Скопје, 19 јануари 2024 (МИА) - Поради дефект на електродистрибутивната мрежа од 19:40 часот без еле...

Во прекин сообраќајот на патот Богданци - Гевгелија поради тешка сообраќајна несреќа

Во прекин сообраќајот на патот Богданци - Гевгелија поради тешка сообраќајна несреќа

Скопје, 19 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Богданци - Гевгелија, од 19:45 часот...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јануари 2024 Киншаса - Инаугурација на претседателот на Демократска Репу...

Бела куќа: Нов телефонски разговор меѓу Бајден и Нетанјаху

Бела куќа: Нов телефонски разговор меѓу Бајден и Нетанјаху

Вашингтон, 19 јануари 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска телефонски разговараш...

Во прекин сообраќајот на патот Богданци - Гевгелија

Во прекин сообраќајот на патот Богданци - Гевгелија

Скопје, 19 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Богданци - Гевгелија, од 19:45 часот...

Јапонскиот лендер „Слим“ слета на Месечината

Јапонскиот лендер „Слим“ слета на Месечината

Токио, 19 јануари 2024 (МИА) - Јапонската вселенска агенција (JAXA) соопшти дека нејзиното беспилотн...

ОН: Од почетокот на војната во пеколот на Газа се родени речиси 20.000 бебиња

ОН: Од почетокот на војната во пеколот на Газа се родени речиси 20.000 бебиња

Газа, 19 јануари 2024 (МИА) - Обединетите нации денеска соопштија дека од избувнувањето на војната,...

ЦУК со апел за внимателно возење и препораки до населението во очекување викендов на обилни врнежи од снег

ЦУК со апел за внимателно возење и препораки до населението во очекување викендов на обилни врнежи од снег

Скопје, 19 јануари 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК)  по најавите од УХМР вике...

Најмалку 47 смртни случаи во налетот на снежни бури и студ во САД 

Најмалку 47 смртни случаи во налетот на снежни бури и студ во САД 

Вашингтон, 19 јануари 2023 (МИА) - Во САД досега починале најмалку 47 лица под влијание на арктичкит...

Ердоган: Западните земји паднаа на тестот во Газа

Ердоган: Западните земји паднаа на тестот во Газа

Анкара, 19 јануари 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја обвини меѓународн...

Пакистан му порача на Иран дека сака да ја смири ситуацијата по прекуграничните напади

Пакистан му порача на Иран дека сака да ја смири ситуацијата по прекуграничните напади

Исламабад, 19 јануари 2024 (МИА) - Пакистан изрази подготвеност да соработува со Иран за сите прашањ...

Нема регионална стабилност без палестинска држава, изјави портпаролот на Абас 

Нема регионална стабилност без палестинска држава, изјави портпаролот на Абас 

Рамала, 19 јануари 2024 (МИА) - Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас, Набил Абу Руда...

Борел: Израел го финансираше Хамас за да ја ослабне Палестинската управа

Борел: Израел го финансираше Хамас за да ја ослабне Палестинската управа

Тел Авив, 19 јануари 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жо...

Image

Остани поврзан