• вторник, 18 јуни 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 јануари 2024  Скопје - Премиерот Димита...

Србинот Самарџиќ на чекор до трансфер во Наполи за 70 милиони евра

Србинот Самарџиќ на чекор до трансфер во Наполи за 70 милиони евра

 Рим, 2 јануари 2024 (МИА) – Српскиот фудбалски репрезентативец Лазар Самарџиќ е пред трансфер...

Албанија дел од меѓународната унија за заштита на природата

Албанија дел од меѓународната унија за заштита на природата

  Тирана, 2 јануари 2024 (МИА) - Албанија стана полноправна членка во Меѓународната...

Сунак: Силната британска поддршка за Украина продолжува

Сунак: Силната британска поддршка за Украина продолжува

Лондон, 2 јануари 2024 (МИА)  -  Британскиот премиер Риши Сунак денеска за време на телефо...

Салах: Египет ќе го освои африканскиот Куп на нации

Салах: Египет ќе го освои африканскиот Куп на нации

  Каиро, 2 јануари 2024 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул и египетски репрезентативец, Мох...

Банка за храна Кавадарци подели прехранбени пакети за лица во социјален ризик за празниците 

Банка за храна Кавадарци подели прехранбени пакети за лица во социјален ризик за празниците 

Кавадарци, 2 јануари 2024 (МИА) - Банка за храна Кавадарци подели прехранбени пакети за лица во соци...

Данска бродска компанија објави дека го суспендира минувањето на бродовите низ Црвеното Море

Данска бродска компанија објави дека го суспендира минувањето на бродовите низ Црвеното Море

Копенхаген, 2 јануари 2024 (МИА) - Данската бродска компанија „Маерск“ денеска објави дека го суспен...

Хамас потврди дека во израелски напад врз предградие на Бејрут загинал нивни висок функционер

Хамас потврди дека во израелски напад врз предградие на Бејрут загинал нивни висок функционер

Бејрут, 2 јануари 2024 (МИА) - Палестинската милитантна група Хамас потврди дека нејзиниот висок фун...

Миовски стрелец и асистент во победата на Абердин

Миовски стрелец и асистент во победата на Абердин

Дингвал, 2 јануари 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец...

Ф1: Алфа Ромео во новата сезона под името Стејк

Ф1: Алфа Ромео во новата сезона под името Стејк

  Лондон, 2 јануари 2024 (МИА) – Новата година донесе нов бренд за една од десетте екип...

Вредноста на платформата „Х“ се намали за 71 отсто откако социјалната мрежа ја купи Маск

Вредноста на платформата „Х“ се намали за 71 отсто откако социјалната мрежа ја купи Маск

Вашингтон, 2 јануари 2024 (МИА) -  Вредноста на платформата „Х“ се намали за 71 отсто откако со...

Приведен вработен во хрватското МНР кој криел девет мигранти во куќа во Загреб

Приведен вработен во хрватското МНР кој криел девет мигранти во куќа во Загреб

Загреб, 2 јануари 2024 (МИА) - Службеник во хрватското Министерство за надворешни работи денеска е п...

Починал прилепчанец додека управувал автомобил

Починал прилепчанец додека управувал автомобил

Скопје, 2 јануари 2024 (МИА) - Прилепчанец вчера починал откако му се слошило додека управувал со ав...

Саудиска Арабија официјално се приклучи на БРИКС

Саудиска Арабија официјално се приклучи на БРИКС

Ријад, 2 јануари 2024 (МИА) - Саудиската државна телевизија денеска објави дека Саудиска Арабија офи...

Приведен жител на Македонска Каменица, со ловечка пушка ранил сограѓанин

Приведен жител на Македонска Каменица, со ловечка пушка ранил сограѓанин

Скопје, 2 јануари 2024 (МИА) - Д.С.(57) од Македонска Каменица е лишен...

Image

Остани поврзан