• четврток, 20 јуни 2024
Макрон го повика Израел да му одговори на Хамас на  „цврст, но праведен“ начин

Макрон го повика Израел да му одговори на Хамас на „цврст, но праведен“ начин

Париз, 12 октомври 2023 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика Израел на „...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 13 октомври 2023  Скопје – Сед...

Пендаровски ја оспорува тезата дека измените во Кривичниот законик се направени за враќање на поранешниот премиер во земјата

Пендаровски ја оспорува тезата дека измените во Кривичниот законик се направени за враќање на поранешниот премиер во земјата

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) - Ја оспорувам тезата дека измените на Кривичниот законик се направен...

Бела куќа: Нема планови за испраќање американски војници во Израел

Бела куќа: Нема планови за испраќање американски војници во Израел

Вашингтон, 12 октомври 2023 (МИА) - Нема планови за испраќање американски војници на терен во Израел...

Франција забранува пропалестински протести

Франција забранува пропалестински протести

Париз, 12 октомври 2023 (МИА) - Франција ги забранува пропалестинските протести бидејќи тие најверој...

Промовирана книгата „Утрото по крајот на светот“ на Дејан Крстески

Промовирана книгата „Утрото по крајот на светот“ на Дејан Крстески

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) - Во галеријата „Кора“ во Домот на културата „Кочо Рацин“ - Скопје, в...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Стево Пендаровски на Телма

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Стево Пендаровски на Телма

12 октомври 2023  Добро е што Пендаровски призна дека уставни измени не се можни, а доб...

Кнесетот ја одобри новата вонредна Влада на национално единство на Израел

Кнесетот ја одобри новата вонредна Влада на национално единство на Израел

Ерусалим, 12 октомври 2023 (МИА) – Со 66 гласови „за“ и четири „против“, Кнесетот одобри дополнителн...

Ван Дајк: Одлично заработуваме, но бројот натпревари е преголем

Ван Дајк: Одлично заработуваме, но бројот натпревари е преголем

Лондон, 12 октомври 2023 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул и репрезентативец на Холандија, Вирџил Ван Д...

Земјите-членки на Г7 го осудија нападот на Хамас врз Израел

Земјите-членки на Г7 го осудија нападот на Хамас врз Израел

Маракеш, 12 октомври 2023 (МИА) - Категорично ги осудуваме неодамнешните терористички напади на Хама...

Хеликоптер на МВР исфрли над десет тони вода врз пожарот кај Блаце

Хеликоптер на МВР исфрли над десет тони вода врз пожарот кај Блаце

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) - Полициски хеликоптер денеска исфрлил над десет тони вода со што е л...

Спасовски: Помирувањето со Груевски треба да подразбира само понесување одговорност за неговите криминали

Спасовски: Помирувањето со Груевски треба да подразбира само понесување одговорност за неговите криминали

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) – Најдоброто помирување ќе биде кога секој ќе одговара за своите крим...

Бејрут: Либан ќе упати протест против Израел пред Советот за безбедност на ОН

Бејрут: Либан ќе упати протест против Израел пред Советот за безбедност на ОН

Бејрут, 12 октомври 2023 (МИА) - Либан ќе упати остар протест против Израел пред Советот за безбедно...

Пендаровски: Ако до крајот на годината нема двотретинско мнозинство за уставните измени, за тоа да одлучува следната коалиција и Парламент

Пендаровски: Ако до крајот на годината нема двотретинско мнозинство за уставните измени, за тоа да одлучува следната коалиција и Парламент

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на државата Стево Пендаровски смета дека доколку нема...

Сунак:  Велика Британија распоредува сили во источниот Медитеран за да го поддржи Израел:

Сунак: Велика Британија распоредува сили во источниот Медитеран за да го поддржи Израел:

Лондон, 12 октомври 2023 (МИА) - Велика Британија ќе испрати авиони за набљудување и два брода на Кр...

Image

Остани поврзан