• понеделник, 04 март 2024
Најмалку 18 мигранти загинаа во автобуска несреќа во Мексико

Најмалку 18 мигранти загинаа во автобуска несреќа во Мексико

Мексико Сити, 6 октомври 2023 (МИА) – Најмалку 18 мигранти, главно од Венецуела и Хаити, загинаа ден...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 октомври 2023  Скопје - Премиерот Димитар Ковачевски, министерот за...

Интервју на претседателот на Демократското Движење Изет Меџити

Интервју на претседателот на Демократското Движење Изет Меџити

Скопје, 6 октомври 2023 Лидерот на Демократското Движење Изет...

Милошоски: Законот за амнестија нема хумана цел туку политичка, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира

Милошоски: Законот за амнестија нема хумана цел туку политичка, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира

6 октомври 2023  -Предлог законот за амнестија ние кажавме дека и тоа што го најавивме...

Кина е против натамошно испуштање на загадена вода од Фукушима во океанот

Кина е против натамошно испуштање на загадена вода од Фукушима во океанот

Пекинг, 6 октомври 2023 (МИА) - Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи повтори д...

Пленковиќ: Не е реално сите земји кандидати заедно да влезат во Европската Унија

Пленковиќ: Не е реално сите земји кандидати заедно да влезат во Европската Унија

Гранада, 6 октомври 2023 (МИА) – Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека не е реално...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Октомври 2023 Сидар Рапидс, САД – Митинг на поранешниот американски претс...

Бајден најави можна средба со Си Џинпинг во ноември во Сан Франциско

Бајден најави можна средба со Си Џинпинг во ноември во Сан Франциско

Вашингтон, 6 октомври 2023 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека постои...

Трамп се откажа од тужбата против својот поранешен адвокат

Трамп се откажа од тужбата против својот поранешен адвокат

Вашингтон, 6 октомври 2023 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска се откаж...

Зеленски смета дека Русија зимава ќе се обиде да го уништи електроенергетскиот систем на Украина

Зеленски смета дека Русија зимава ќе се обиде да го уништи електроенергетскиот систем на Украина

Киев, 6 октомври 2023 (МИА) – Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Русија...

Средба во Белград на началникот на ГШ на Армијата на Северна Македонија, генерал Ѓурчиновски со министерот за одбрана Вучевиќ

Средба во Белград на началникот на ГШ на Армијата на Северна Македонија, генерал Ѓурчиновски со министерот за одбрана Вучевиќ

Белград, 6 октомври 2023 (МИА) - Вицепремиерот и министер за одбрана Милош Вучевиќ денеска во Белгра...

Маричиќ од УЈИЕ во Тетово: Наша цел е да ги задржиме младите и образовани кадри дома

Маричиќ од УЈИЕ во Тетово: Наша цел е да ги задржиме младите и образовани кадри дома

Тетово, 6 октомври 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ и министерот за инф...

Кампањата „Ние сме Европа“ во Тетово посветена на младите како перспектива за прогресивна иднина на државата

Кампањата „Ние сме Европа“ во Тетово посветена на младите како перспектива за прогресивна иднина на државата

Тетово, 6 октомври 2023 (МИА) – Кампањата „Ние сме Европа“ предводена од заменик претседателот на Вл...

Приведен маж од Битолско за намерно предизвикан пожар

Приведен маж од Битолско за намерно предизвикан пожар

Скопје, 6 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници о...

Кривична пријава за скопјанец поради силување

Кривична пријава за скопјанец поради силување

Скопје, 6 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за крвни и сексуални деликти, Ед...

Image

Остани поврзан