• вторник, 16 април 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

17 јули 2023 Скопје - Седница на собраниската...

Вицепремиерот Маричиќ домаќин на Бун, Лирман и Шинковски вел Сенк

Вицепремиерот Маричиќ домаќин на Бун, Лирман и Шинковски вел Сенк

Скопје, 16 јули 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Ма...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 јули 2023  Њујорк - Состанок на Советот за безбедност на ОН за Укра...

Во Либија спасени мигранти во пустината на границата со Тунис

Во Либија спасени мигранти во пустината на границата со Тунис

Триполи, 16 јули 2023 (МИА) - Либиските граничари спасија неколку десетици мигранти од субсахарскиот...

Тројца загинати, по четворица се трага по поплавите во Пенсилванија 

Тројца загинати, по четворица се трага по поплавите во Пенсилванија 

Вашингтон, 16 јули 2023 (МИА) - Интезивни врнежи предизвикаа поплави на автопатиштата во Пенсилваниј...

Во Ирак откриена фабрика за производство на каптагон

Во Ирак откриена фабрика за производство на каптагон

Багдад, 16 јули 2023 (МИА) - Ирачкото Министерство за внатрешни работи денеска соопшти дека открило...

Алкараз го победи Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

Алкараз го победи Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

Лондон, 16 јули 2023 (МИА) – Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го победи Новак Ѓоковиќ во финалето на...

Во Судан воздушни напади врз главниот град и борби во Дарфур

Во Судан воздушни напади врз главниот град и борби во Дарфур

Картум, 16 јули 2023 (МИА) - Во Судан денеска продолжија судирите со воздушни напади врз Картум, дод...

Пукање во Скопско, приведено едно лице

Пукање во Скопско, приведено едно лице

Скопје, 16 јули 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје попладн...

Предлог-законот за амнестија за полесни кривични дела е готов, најави Министерството за правда

Предлог-законот за амнестија за полесни кривични дела е готов, најави Министерството за правда

Скопје, 16 јули 2023 (МИА) - Предлог-законот за амнестија за полесни кр...

Пожар во два стана во Куманово, нема повредени

Пожар во два стана во Куманово, нема повредени

Куманово, 16 јули 2023 (МИА) - Два стана се зафатени од пожар, кој избу...

Над 90 учесници на натпреварот за автентични машки, женски и детски народни носии „Рожен 2023“

Над 90 учесници на натпреварот за автентични машки, женски и детски народни носии „Рожен 2023“

Софија, 16 јули 2023 - На натпреварот за автентични машки, женски и детски народни носии „Рожен 2023...

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека околу 40 минути

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека околу 40 минути

Скопје, 16 јули 2023 (МИА) - Поради зголемена фреквенција на возила, на...

Ирачкиот премиер Ал Судани во официјална посета на Сирија

Ирачкиот премиер Ал Судани во официјална посета на Сирија

Дамаск, 16 јули 2023 (МИА) - Ирачкиот премиер Мохамед Шија ал Судани денеска во Дамаск се сретна со...

Хот пред финалето со Чешка: Не застануваме тука, одиме по пехарот

Хот пред финалето со Чешка: Не застануваме тука, одиме по пехарот

Скопје, 16 јули 2023 (МИА) - Амар Хот пред вечерашното финале со Чешка на Европското првенство дивиз...

Image

Остани поврзан