• понеделник, 22 април 2024
Припадници на турската заедница во Скопје ја прославуваат победата на турскиот претседател Ердоган

Припадници на турската заедница во Скопје ја прославуваат победата на турскиот претседател Ердоган

Скопје, 28 мај 2023 (МИА) - Припадници на турската заедница во земјава вечерва во Скопје ја прославу...

Кемал Киличдароглу по поразот на претседателските избори во Турција: Борбата продолжува

Кемал Киличдароглу по поразот на претседателските избори во Турција: Борбата продолжува

Анкара, 28 мај 2023 (МИА) - Кандидатот за претседател на турската опози...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

29 мај 2023 Скопје - Седница на собраниската Комисија за п...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Лозово, Зелениково, Дојран...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Лозово, Зелениково, Дојран...

Скопје, 28 мај 2023 (МИА) - Во рамки на теренската активност „Ова е Макеоднија за сите“ претставници...

Без струја во понеделник и во вторник корисници од неколку општини

Без струја во понеделник и во вторник корисници од неколку општини

Скопје, 28 мај 2023 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното...

Бошњачкиот демократски сојуз му ја честита победата на Ердоган

Бошњачкиот демократски сојуз му ја честита победата на Ердоган

Скопје, 28 мај 2023  Претседателот на Бошњачкиот демократски сојуз Мунир Колашинац му ј...

Рама му ја честита победата на Ердоган

Рама му ја честита победата на Ердоган

Тирана, 28 мај 2023 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама му ја честита победата на турскиот претседат...

Ердоган: Добивме одговорност да владееме во следните пет години, единствениот победник е Турција (ДПЛ)

Ердоган: Добивме одговорност да владееме во следните пет години, единствениот победник е Турција (ДПЛ)

Истанбул, 28 мај 2023 (МИА) - Актуелниот претседател на Турција Реџеп Тајип Ердоган прогласи победа...

МЗТ Скопје Аеродром поведе против Пелистер во финалната серија за шампионската титула

МЗТ Скопје Аеродром поведе против Пелистер во финалната серија за шампионската титула

Скопје, 28 мај 2023 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром поведоа во финалето од плејофот за ша...

На Титов врв се искачија 600 учесници

На Титов врв се искачија 600 учесници

Тетово, 28 мај 2023 (МИА) - Околу 600 луѓе денеска се искачија на највисоката точка на Шар Планина,...

Ердоган: Добивме одговорност да владееме во следните пет години, единствениот победник е Турција

Ердоган: Добивме одговорност да владееме во следните пет години, единствениот победник е Турција

Анкара, 28 мај 2023 (МИА) - Актуелниот претседател на Турција Реџеп Тајип Ердоган прогласи победа во...

На 60. Драмски аматерски фестивал гран-при за претставата „Тунел“ на театарската група „Годо“ од Кочани

На 60. Драмски аматерски фестивал гран-при за претставата „Тунел“ на театарската група „Годо“ од Кочани

Кочани, 28 мај 2023 (МИА) – Со прогласувањето на најдобрите поединци и театарски групи и со доделува...

Македонски концепт ја промовира младинската асоцијација на партијата

Македонски концепт ја промовира младинската асоцијација на партијата

Скопје, 28 мај 2023  Денес 28.05.2023 година во Скопје, под слоганот „СВОИ НА СВОЕТО“,...

Емирот од Катар,  Вучиќ и Орбан му ја честитаа изборната победа на Ердоган, иако пребројувањето се уште трае

Емирот од Катар, Вучиќ и Орбан му ја честитаа изборната победа на Ердоган, иако пребројувањето се уште трае

Анкара, 28 мај 2023 (МИА) - Емирот на Катар Тамим бин Хамад Ал Тани му честиташе на турскиот ли...

На Балканскиот фестивал во Корча наградата „Највисоко уметничко ниво

На Балканскиот фестивал во Корча наградата „Највисоко уметничко ниво" за КУД „Илинден" од Битола

Дебар, 28 мај 2023 (МИА) - Во Корча, Албанија се одржа 5-то издание на Балканскиот фолклорен фестива...

Image

Остани поврзан