• петок, 22 септември 2023
Интер по втор пат го победи Милан и се пласира во финалето на Лигата на шампионите

Интер по втор пат го победи Милан и се пласира во финалето на Лигата на шампионите

Милано, 16 мај 2023 (МИА) - Интер вечерва го победи Милан со 1:0 во реваншот од полуфиналето на Лига...

Ковачевски: Активно придонесуваме кон колективната одговорност за мирот, демократијата и човековите права

Ковачевски: Активно придонесуваме кон колективната одговорност за мирот, демократијата и човековите права

Скопје, 16 мај 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски, кој престојува во посета на Исланд, каде у...

Си-ен-ен: Системот за противвоздушна одбрана Патриот најверојатно е оштетен, но не е уништен 

Си-ен-ен: Системот за противвоздушна одбрана Патриот најверојатно е оштетен, но не е уништен 

Вашингтон, 16 мај 2023 (МИА) - Американскиот систем за противвоздушна одбрана Патриот најверојатно е...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 мај 2023 - Светски ден против хомофобијата и трансфобијата Берлин

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 мај 2023    Скопје - Собранието ќе ја одржи 115-та сед...

Груби - Сарацин: Уставните измени се неопходен процес за европската иднина на земјата

Груби - Сарацин: Уставните измени се неопходен процес за европската иднина на земјата

Скопје, 16 мај 2023 (МИА) - Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи...

Караванот „Рамо до рамо до победа“ во Сарај, Аеродром и Велес

Караванот „Рамо до рамо до победа“ во Сарај, Аеродром и Велес

Скопје, 16 мај 2023 (МИА) - Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше на терен со граѓ...

Визното усогласување на Западен Балкан со ЕУ влијаеше на намалувањето на илегалната миграција

Визното усогласување на Западен Балкан со ЕУ влијаеше на намалувањето на илегалната миграција

Брисел, 16 мај 2023 (МИА) - Визното усогласување на земјите од Западен...

Катрин Денев официјално го отвори 76. Кански филмски фестивал

Катрин Денев официјално го отвори 76. Кански филмски фестивал

Кан, 16 мај 2023 (МИА) - Актерката Катрин Данев вечерва официјално го п...

Трибина на ВМРО - ДПМНЕ во Куманово: Младите се разочарани од власта, ние ќе направиме промена

Трибина на ВМРО - ДПМНЕ во Куманово: Младите се разочарани од власта, ние ќе направиме промена

Куманово, 16 мај 2023 (МИА) - Промена на младинските политики за да младите останат во државава и да...

Шефот на ChatGPT пред Конгресот: Вештачката интелигенција носи големи ризици, но и потенцијал да најде лек за ракот

Шефот на ChatGPT пред Конгресот: Вештачката интелигенција носи големи ризици, но и потенцијал да најде лек за ракот

Вашингтон, 16 мај 2023 (МИА) - Претседателот на компанијата што го разв...

Реакција на СДСМ на говорот на Христијан Мицкоски на трибината во Куманово

Реакција на СДСМ на говорот на Христијан Мицкоски на трибината во Куманово

Скопје, 16 мај 2023  Не е точно тоа што го говори Мицкоски, вистината е дека ВМРО-ДПМНЕ...

Мицкоски:  Куманово е заборавено од централната власт, иако е град борец

Мицкоски: Куманово е заборавено од централната власт, иако е град борец

Куманово, 16 мај 2023 (МИА) - Куманово е заборавено од централната власт, иако е град борец и градот...

Неколку европски гиганти ова лето на азиска турнеја

Неколку европски гиганти ова лето на азиска турнеја

Токио, 16 мај 2023 (МИА) – Манчестер сити и минхенски Баерн ќе одиграат...

Министерство за финансии на Кипар: Замрзнати се повеќе од 1,2 милијарди евра руски имот

Министерство за финансии на Кипар: Замрзнати се повеќе од 1,2 милијарди евра руски имот

Никозија, 16 мај 2023 (МИА) - Кипарското Министерство за финансии денес...

Image

Остани поврзан