• среда, 04 октомври 2023
Реал Мадрид и Манчестер сити ремизираа во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите

Реал Мадрид и Манчестер сити ремизираа во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите

Мадрид, 9 мај 2023 (МИА) - Реал Мадрид вечерва ремизираше на домашен терен со Манчестер сити во први...

Џафери се обрати пред учесниците на Конференцијата во Охрид, Спасовски организираше свечена вечера

Џафери се обрати пред учесниците на Конференцијата во Охрид, Спасовски организираше свечена вечера

Охрид, 9 мај 2023 (МИА) – Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вечерва имаше обраќање пред уче...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 10 мај 2023 Скопје – Седница на Соб...

СДСМ: Европските стандарди и вредности ги носиме дома

СДСМ: Европските стандарди и вредности ги носиме дома

Скопје, 9 мај 2023 (МИА) - Tеренските активности на СДСМ под слоганот „Рамо до рамо, до победа“ дене...

Поротата одлучи: Трамп сексуално нападнал новинарка

Поротата одлучи: Трамп сексуално нападнал новинарка

Њујорк, 9 мај 2023 (МИА) – Доналд Трамп сексуално ја нападнал колумнистката Е. Џин Керол во 1990-тит...

Во Делчево промовирана книгата на афоризми ,,Под фенерот на Диоген

Во Делчево промовирана книгата на афоризми ,,Под фенерот на Диоген" од Јане Атанасов

Делчево, 9 мај 2023 (МИА) - Во организација на Националната установа Центар за култура „Никола Јонко...

Повеќе од 50 политички затвореници во ОАЕ се во затвор и по завршувањето на нивните казни

Повеќе од 50 политички затвореници во ОАЕ се во затвор и по завршувањето на нивните казни

Абу Даби, 9 мај 2023 (МИА) – Повеќе од 50 лица осудени за заговор против владата на Обединетите Арап...

Вашингтон неутрализираше долгогодишен руски систем за кибер-шпионажа

Вашингтон неутрализираше долгогодишен руски систем за кибер-шпионажа

Вашингтон, 9 мај 2023 (МИА) – САД денеска соопштија дека го неутрализирале шпионскиот софтвер наречен „Змија“ (Snake)...

ФК Гостивар обезбеди влез во Прва лига

ФК Гостивар обезбеди влез во Прва лига

Гостивар 9 мај 2023 (МИА) - Со убедливата победа 4:0 над Борец од Велес, фудбалскиот второлигаш Гост...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 Мај 2023 Стразбур – Европскиот парламент треба да гласа за извештајот за...

Францускиот новинар Арман Солден убиен во ракетен напад во источна Украина

Францускиот новинар Арман Солден убиен во ракетен напад во источна Украина

Часив Јар, 9 мај 2023 (МИА) – Видео координаторот на агенцијата Франс прес во Украина, Арман Солден,...

Предложен притвор за мајка осомничена за семејно насилство врз сопствените деца

Предложен притвор за мајка осомничена за семејно насилство врз сопствените деца

Скопје, 9 мај 2023 (МИА) - Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна же...

Мицкоски од Тетово: Време е ДУИ да оди во пензија и во опозиција

Мицкоски од Тетово: Време е ДУИ да оди во пензија и во опозиција

Тетово, 9 мај 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Тетово се обрати на три...

Енергоатом: Ситуацијата во Запорожје се влошува

Енергоатом: Ситуацијата во Запорожје се влошува

Киев, 9 мај 2023 (МИА) – Украинската државна енергетска компанија Енергоатом соопшти дека Русија нос...

Шаќири: До петок конкретни препораки, стручните соработници во школите ќе се организираат на ниво на општини

Шаќири: До петок конкретни препораки, стручните соработници во школите ќе се организираат на ниво на општини

Скопје, 9 мај 2023 (МИА) - Повеќе од 15 меилови, меѓу кои конкретни предлози од наставници и родител...

Image

Остани поврзан