• среда, 29 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

5 мај 2023  Скопје - Министерката за одбрана, Славјанка Петровска и на...

Ковачевски во УНДП: Со поддршката исполнуваме стратешки цели на државата и квалитетен живот на граѓаните

Ковачевски во УНДП: Со поддршката исполнуваме стратешки цели на државата и квалитетен живот на граѓаните

Скопје, 4 мај 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски во рамки на работната посета на САД, оствари...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

5 мај 2023 Москва - Консултации меѓу претставниците на Русија и ОН за догов...

Воздушна тревога во Киев, соборен најмалку еден дрон

Воздушна тревога во Киев, соборен најмалку еден дрон

Киев, 4 мај 2023 (МИА) - Во Киев и неговата околина вечерва е активирана воздушна тревога поради нап...

СДСМ: Рамо до рамо во Охрид, Петровец, Сарај, Центар, Аеродром, Бутел, Гази Баба и Карпош

СДСМ: Рамо до рамо во Охрид, Петровец, Сарај, Центар, Аеродром, Бутел, Гази Баба и Карпош

Скопје, 4 мај 2023 Претседателот на комисијата за земјоделство на СДСМ Трајан Димковски и по...

Отворен 35. Меѓународен саем на книгата, наслови од над 60 домашни и странски издавачи

Отворен 35. Меѓународен саем на книгата, наслови од над 60 домашни и странски издавачи

Скопје, 4 мај 2023 (МИА) - Во арената „Борис Трајковски“ во Скопје  од вечерва е отворен 35. Ме...

Овогодишното издание на Супербоул најгледано во историјата

Овогодишното издание на Супербоул најгледано во историјата

Њујорк, 4 мај 2023 (МИА) – Овогодишното финале од плејофот во американската професионална НФЛ лига е...

Хејнс: Многу е малку веројатно дека Русија ќе го употреби своето нуклеарно оружје

Хејнс: Многу е малку веројатно дека Русија ќе го употреби своето нуклеарно оружје

Вашингтон, 4 мај 2023 (МИА) - Многу е малку веројатно дека Русија ќе го употреби своето нуклеарно ор...

Фотоизложба за војната во Украина на македонската новинарка Кристина Атовска во КИЦ Софија

Фотоизложба за војната во Украина на македонската новинарка Кристина Атовска во КИЦ Софија

Скопје, 4 мај 2023 (МИА) - Во Културно информативниот центар на Северна Македонија во Софија беше от...

„Сите за правично судење“: Мониторингот на Судскиот совет забележува континуирано отстапување од законот и стандардите за транспаретно и отчетно работење на оваа институција

„Сите за правично судење“: Мониторингот на Судскиот совет забележува континуирано отстапување од законот и стандардите за транспаретно и отчетно работ...

Скопје, 4 мај 2023 (МИА) - Коалицијата „Сите за правично судење“ повторно ја истакнува загриженоста...

Отворен Балкан: Студиска посета на 50 магистранти и докторанти од Харвард и МИТ (Балкан трек)

Отворен Балкан: Студиска посета на 50 магистранти и докторанти од Харвард и МИТ (Балкан трек)

Белград, 4 мај 2023 (МИА) – Во земјите на Отворен Балкан, Србија, Северна Македонија и Албанија од 1...

Општина Тетово смета дека Владата им го отфрла барањето за обештетување од поплавите

Општина Тетово смета дека Владата им го отфрла барањето за обештетување од поплавите

Тетово, 4 мај 2023 (МИА) - Општина Тетово тврди дека Владата го отфрлила нивното барање за обештетув...

Шпанскиот фудбал се врати на приходите од пред пандемијата на коронавирусот

Шпанскиот фудбал се врати на приходите од пред пандемијата на коронавирусот

Мадрид, 4 мај 2023 (МИА) – Шпанскиот професионален фудбал во сезоната 2021/22 речиси се врати на нив...

Судијата Сашко Георгиев избран за нов претседател на Судскиот совет (ДПЛ)

Судијата Сашко Георгиев избран за нов претседател на Судскиот совет (ДПЛ)

Скопје, 4 мај 2023 (МИА) - Судскиот совет попладнево на продолжението н...

Белгиската полиција уапси седум лица поради сомневање дека подготвувале терористички напад

Белгиската полиција уапси седум лица поради сомневање дека подготвувале терористички напад

Брисел, 4 мај 2023 (МИА) - Белгиската полиција уапси седум лица поради сомневање дека подготвувале т...

Image

Остани поврзан