• понеделник, 22 април 2024
Долгогодишниот помошник на Зидан почна самостојна тренерска кариера

Долгогодишниот помошник на Зидан почна самостојна тренерска кариера

Сион, 7 март 2023 (МИА) – Долгогодишниот помошник на Зинедин Зидан, од врем...

Костадиновска-Стојчевска: Со новиот закон за македонскиот јазик тој се заштитува како духовно наследство

Костадиновска-Стојчевска: Со новиот закон за македонскиот јазик тој се заштитува како духовно наследство

Во Франција на протестите против пензиските реформи се собраа 1,28 милиони луѓе

Во Франција на протестите против пензиските реформи се собраа 1,28 милиони луѓе

Париз, 7 март 2023 (МИА) - Француското Министерство за внатрешни работи вечерва соопшти дека на прот...

Груби го осуди синоќешното убиство и ги охрабри институциите поскоро да ги откријат сторителите

Груби го осуди синоќешното убиство и ги охрабри институциите поскоро да ги откријат сторителите

Скопје, 7 март 2023 (МИА) -  Првиот вицепремиер во Владата и министер за политички систем и одн...

Отворена изложбата „Реминисценции“ на Марјан Ѕингаров во КИЦ на РСМ во Софија

Отворена изложбата „Реминисценции“ на Марјан Ѕингаров во КИЦ на РСМ во Софија

Софија, 7 март 2023 (МИА) - Во Културно-информативен центар на Република Северна Мак...

Грузиската полиција со солзавец ги растерува демонстрантите пред Парламентот кои се незадоволни од предлог-законот за медиуми

Грузиската полиција со солзавец ги растерува демонстрантите пред Парламентот кои се незадоволни од предлог-законот за медиуми

Тбилиси, 7 март 2023 (МИА) - Грузиската полиција денеска употреби солзавец и водени топови за да ги...

Груби: Не гледам ништо неморално и неетички во тоа што игравме баскет и фудбал во мојот Кабинет

Груби: Не гледам ништо неморално и неетички во тоа што игравме баскет и фудбал во мојот Кабинет

Скопје, 7 март 2023 (МИА) - Првиот вицепремиер во Владата и министер за политички систем и односи ме...

Конте се враќа на клупата на Тотенхем за пресметката со Милан

Конте се враќа на клупата на Тотенхем за пресметката со Милан

Птичји грип откриен во југоисточниот и северниот дел на Унгарија

Птичји грип откриен во југоисточниот и северниот дел на Унгарија

Ѓула, 7 март 2023 (МИА) - Птичји грип повторно е откриен на фарма за гуски во округот Бекеш, на југо...

Шефот на иранската дипломатија, Абдолахиан утре во посета на Турција

Шефот на иранската дипломатија, Абдолахиан утре во посета на Турција

Анкара, 7 март 2023 (МИА) - Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан утре ќе ј...

Шпанија со закон го зголемува бројот на жени во политиката и водењето бизнис

Шпанија со закон го зголемува бројот на жени во политиката и водењето бизнис

Мадрид, 7 март 2023 (МИА) - Шпанската левичарска Влада во пресрет на Меѓународниот ден на жената, де...

„Современи музи“ колективна изложба по повод Меѓународниот ден на жената

„Современи музи“ колективна изложба по повод Меѓународниот ден на жената

Тетово, 7 март 2023 (МИА) - „Современи музи“  e насловена изложбата што вечерва свечено беше от...

Барселона демантира поткуп на судии

Барселона демантира поткуп на судии

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

8 март 2023 Њујорк - Конференција на ОН за жените во муслиманскиот свет.

Во Градско ќе се подобрува водоснабдувањето со два цевковода

Во Градско ќе се подобрува водоснабдувањето со два цевковода

Велес, 7 март 2023 (МИА) - Општина Градско започна со реализација на проектот „Изградба на систем за...

Image

Остани поврзан