• среда, 20 септември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

8 март 2023

Њујорк - Конференција на ОН за жените во муслиманскиот свет.

Њујорк - Состанок на Советот за безбедност на ОН за Авганистан.

Вашингтон - Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен е во посета на САД.

Лондон - Британскиот премиер Риши Сунак одговара на прашања од пратениците.

Загреб - Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Гервала-Шварц е во посета на Хрватска, најавена е средба со премиерот Андреј Пленковиќ.

Атина - Прес-конференција на министерот за транспорт на Грција, Јоргос Герапетритис за железничката несреќа.

Остани поврзан