• среда, 19 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 февруари 2023

Историско финале за Феникс

Историско финале за Феникс

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) – Ек...

Американската војска тврди дека убила еден од водачите на ИД во Сирија

Американската војска тврди дека убила еден од водачите на ИД во Сирија

Бејрут, 17 февруари 2023 (МИА) - Хамза ал Хомси, еден од главните водачи на терори...

ММФ постигна договор со Украина,   следат дискусии за  кредитирањето

ММФ постигна договор со Украина, следат дискусии за кредитирањето

Вaшингтон, 17 февруари 2023 (МИА) - Меѓународниот монетарен фонд денеска соопшти дека е постигнат до...

Бесими: Одлуката за одложување на еврообврзницата е во координација со банките и инвеститорите, нема дополнителни трошоци

Бесими: Одлуката за одложување на еврообврзницата е во координација со банките и инвеститорите, нема дополнителни трошоци

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) - Следната аукција за деветтата е...

Министерот Бектеши на конференцијата  #EconLit2023  во Тетово

Министерот Бектеши на конференцијата #EconLit2023 во Тетово

Скопје, 18 февруари 2023 (МИА) - Во организација на Институтот Либерална алтерна...

Спасовски: Акцијата „Безбеден град” нема да престане

Спасовски: Акцијата „Безбеден град” нема да престане

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) - Во тек е акцијата „Безбеден град“ која, како што вели министерот за...

Хуманитарен настан „МКЦ е Солидарност!”

Хуманитарен настан „МКЦ е Солидарност!”

Скопје, 18 февруари 2023 (МИА) - Младинскиот културен центар (МКЦ) денеска организира хуманитарен на...

Исламисти нападнаа полициска станица во пакистанскиот град Карачи,  загинаа најмалку две лица

Исламисти нападнаа полициска станица во пакистанскиот град Карачи, загинаа најмалку две лица

Карачи, 17 февруари 2023 (МИА) - Исламисти денеска нападнаа полициска станица во ј...

Сончево и топло до 20 степени

Сончево и топло до 20 степени

Скопје, 18 февруари 2023 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала, a во југозападните...

Марковски: Мора да дадеме максимум за опстанок на Тетекс

Марковски: Мора да дадеме максимум за опстанок на Тетекс

Хуманитарен викенд на „Арс Ламина“ и „Литература.мк“ за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Хуманитарен викенд на „Арс Ламина“ и „Литература.мк“ за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Скопје, 18 февруари 2023 (МИА) - Под мотото „Да помогнеме“, издавачката куќа „Арс Ламина“, во сорабо...

Прашањата за учебниците по историја во Северна Македонија и Бугарија, тема на состанокот на мешовитата комисија

Прашањата за учебниците по историја во Северна Македонија и Бугарија, тема на состанокот на мешовитата комисија

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) -  Прашањата за учебниците по историја во Се...

Мерко: Имаме квалитет да одиграме добри квалификации

Мерко: Имаме квалитет да одиграме добри квалификации

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) – Ма...

МЗТ Скопје преку ТФТ до финалето на купот

МЗТ Скопје преку ТФТ до финалето на купот

Скопје, 17 февруари 2023 (МИА) – Ек...

Image

Остани поврзан