• среда, 21 февруари 2024
Ковачевски: Со коалициските партнери разговаравме за чекорите за обезбедување европска иднина

Ковачевски: Со коалициските партнери разговаравме за чекорите за обезбедување европска иднина

Скопје, 23 јануари 2023 (МИА) – Реформите за европскиот пат и чекорите за обезбедување европска...

Трајанов: Ќе поддржиме Влада ако се почитува Амандманот 6 од Уставот

Трајанов: Ќе поддржиме Влада ако се почитува Амандманот 6 од Уставот

Скопје, 23 јануари 2023 (МИА) – Во Клубот на пратеници вечерва во тек е средбата на премиерот Д...

Ескобар: Србија не глуми кога вели дека сака подобри односи со Хрватска

Ескобар: Србија не глуми кога вели дека сака подобри односи со Хрватска

Загреб, 23. јануари 2023 (МИА) - Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар дене...

Богоев: За првпат темпото на евроинтегративниот процес зависи од нас самите, да ја искористиме приликата

Богоев: За првпат темпото на евроинтегративниот процес зависи од нас самите, да ја искористиме приликата

Скопје, 23 јануари 2023  Потпреседателот на СДСМ, Стефан Богоев вечерва гостуваше во ем...

Агелер: Силно верувам дека никој, ниту функционер ниту поединец, не треба да ги напаѓа медиумите или пак некој новинар конкретно

Агелер: Силно верувам дека никој, ниту функционер ниту поединец, не треба да ги напаѓа медиумите или пак некој новинар конкретно

Скопје, 23 јануари 2023 (МИА) – Слободата на медиумите е многу важна за секоја земја. Тоа е еде...

Мото ГП: Светскиот првак Бањаја во новата сезона ќе вози со број 1

Мото ГП: Светскиот првак Бањаја во новата сезона ќе вози со број 1

Торино, 23 јануари 2023 (МИА) – Возачот на Дукати, Италијанецот Франческо Б...

Вучиќ за оставката: Да, ако има потреба на државата да и се купи време, но тоа не е овој момент

Вучиќ за оставката: Да, ако има потреба на државата да и се купи време, но тоа не е овој момент

Белград, 23. јануари 2023 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ, вечерва, по повод најава...

Сантош виден во Варшава, утре седнува на клупата на Полска

Сантош виден во Варшава, утре седнува на клупата на Полска

Варшава, 23 јануари 2023 (МИА) – Поранешниот португалски предводник Фернанд...

Ахмети: Да направиме фронт за да влеземе во Европската Унија

Ахмети: Да направиме фронт за да влеземе во Европската Унија

Тетово, 23 јануари 2023 (МИА) -  Демократската унија...

Вучиќ: Планот за Косово е прифатен од цела ЕУ, ако не соработуваме, евроинтеграциите ќе бидат прекинати и инвестициите ќе се повлечат

Вучиќ: Планот за Косово е прифатен од цела ЕУ, ако не соработуваме, евроинтеграциите ќе бидат прекинати и инвестициите ќе се повлечат

Белград, 23 јануари 2023 (МИА) - Планот за Косово веќе не е само француско-германски план, туку мног...

Амбасадорката на САД очекува во следните месеци да бидат објавени листи за санкции

Амбасадорката на САД очекува во следните месеци да бидат објавени листи за санкции

Скопје, 23 јануари 2023 (МИА) - Прашањето не е дека САД ќе објават една листа и ќе кажат „тоа е тоа,...

Агелер: Од критична важност е да се смири дијалогот меѓу Скопје и Софија

Агелер: Од критична важност е да се смири дијалогот меѓу Скопје и Софија

Скопје, 23 јануари 2023 (МИА) – Амбасадорката на САД во земјава Ангела Агелер вечерва нагласи д...

Лидерот на најголемата опозициска партија во Турција вети отворање на нова, убава страница за својата земја

Лидерот на најголемата опозициска партија во Турција вети отворање на нова, убава страница за својата земја

Анкара, 23 јануари 2023 (МИА) - Турција треба да отвори нова, убава страница и од оваа причина...

Совет на амбасадори: Воведување дигитални овластувања за патување во Шенген зоната и плаќање влезна такса е сериозен чекор наназад

Совет на амбасадори: Воведување дигитални овластувања за патување во Шенген зоната и плаќање влезна такса е сериозен чекор наназад

Скопје, 23 јануари 2023 година Советот на амбасадори со...

ЖФК Љуботен ги почна подготовките за пролетниот дел од сезоната

ЖФК Љуботен ги почна подготовките за пролетниот дел од сезоната

Тетово, 23 јануари 2023 (МИА) - Денеска напладне, под „раководната палка“ на тренерот Ивица Радоњиќ,...

Image

Остани поврзан