• петок, 19 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 јануари 2023 Скопје – Осветување на бадниковите гранчиња. (пред С...

Прва самостојна изложба на Благој Милчевски во Делчево

Прва самостојна изложба на Благој Милчевски во Делчево

Делчево, 5 јануари 2023 (МИА) - Во Делчево e отворена изложба на дела од Благој Милчевски, како прва...

Ердоган предлага лидерска средба за мир во Сирија

Ердоган предлага лидерска средба за мир во Сирија

Анкара, 5 јануари 2023 (МИА) – Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека тој...

Нова американска помош од 30 милиони долари за Молдавија

Нова американска помош од 30 милиони долари за Молдавија

Вашингтон, 5 јануари 2023 (МИА) – САД денеска најавија 30 милиони долари помош за Молдавија, која е...

Во Данска уапсени 135 лица поради парични измами на повозрасни луѓе

Во Данска уапсени 135 лица поради парични измами на повозрасни луѓе

Копенхаген, 5 јануари 2023 (МИА) – Во голема акција на данската полиција уапсени

Бајден и Шолц се согласија да испратат борбени возила за да и помогнат на Украина

Бајден и Шолц се согласија да испратат борбени возила за да и помогнат на Украина

Вашингтон, 5 јануари 2023 (МИА) – Американскиот претседател Џо Бајден и германскиот канцелар Олаф Шо...

Приведен разбојник во Скопје непосредно по извршена кражба

Приведен разбојник во Скопје непосредно по извршена кражба

Скопје, 5 јануари 2022 (МИА) - Полицијата вечерва околу 19 часот во близина на трговски центар на по...

Минатата година зголемен извозот од Албанија во Северна Македонија

Минатата година зголемен извозот од Албанија во Северна Македонија

Дебар, 5 јануари 2022 (МИА) - Во периодот јануари-ноември минатата година албанскиот извоз во Северн...

Курти и Пич разговараа за соработката на меѓу Косово и Велика Британија и за влијанието на Русија

Курти и Пич разговараа за соработката на меѓу Косово и Велика Британија и за влијанието на Русија

Приштина, 5 јануари 2023 (МИА) – Косовскиот премиер Албин Курти и британскиот пратеник за Западен Ба...

Данилов: Украина не се се согласува на никакви разговори со Русија

Данилов: Украина не се се согласува на никакви разговори со Русија

Киев, 5 јануари 2023 (МИА) – Секретарот на Советот за безбедност и одбрана на Украина,  Алексеј...

Дванаестмината повредени во несреќата кај Велес со полесни повреди и без скршеници

Дванаестмината повредени во несреќата кај Велес со полесни повреди и без скршеници

Велес, 5 јануари 2023 (МИА) - Целосно завршија лекарските рендген и лабораториски испитувања на 12-т...

Реал подготвен да плати над 120 милиони евра за Белингем

Реал подготвен да плати над 120 милиони евра за Белингем

Мадрид, 5 јануари 2023 (МИА) - Реал...

НАТО: Мисијата на КФОР ги отстрани последните барикади во северно Косово

НАТО: Мисијата на КФОР ги отстрани последните барикади во северно Косово

Брисел, 5 јануари 2023 (МИА) – Мировната мисија на Косово предводена од НАТО (КФОР) денеска го заврш...

Општина Маврово и Ростуше годинава планира капитални расходи во износ од 70,8 милиони денари

Општина Маврово и Ростуше годинава планира капитални расходи во износ од 70,8 милиони денари

Дебар, 5 јануари 2023 (МИА) - Според денешната објава на официјалната опоштинска веб-страница, буџет...

Лацио ќе асистира во потрагата по навивачи кои ги навредуваа црните играчи за време на мечот со Лече

Лацио ќе асистира во потрагата по навивачи кои ги навредуваа црните играчи за време на мечот со Лече

Рим, 5 јануари 2023 (МИА) – Италија...

Image

Остани поврзан