• среда, 19 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

12 мај 2022 (МИА)   - Денеска е Светски ден на медицинските сестри. Во 1820 година е родена англиската медицинска...

Од верските календари

Од верските календари

12 мај 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскио...

Сончево и топло со мала локална облачност

Сончево и топло со мала локална облачност

Скопје, 12 мај 2022 (МИА) - Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен праве...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 мај 2022 (МИА) - Денеска е четврток, 12 мај 2022 година, 128-иот ден во годината. До крајот на годината остан...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 мај 2022  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе одржи продолжение...

ЦУК реализираше спасувачка акција кај кањонот Матка

ЦУК реализираше спасувачка акција кај кањонот Матка

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) - Центарот за управување со кри...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 мај 2022 Тирана - Министерска конференција на Западен Балкан - „Дигање на бариерит...

Светскиот куп во скијачки скокови почнува порано поради Мундијалот во Катар

Светскиот куп во скијачки скокови почнува порано поради Мундијалот во Катар

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) – Одборот на Меѓународната скијачка федерација (ФИС) за скијачки скокови на в...

Остин: Путин не сака судир со НАТО

Остин: Путин не сака судир со НАТО

Вашингтон, 11 мај 2022 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин изјави дека рускиот претсед...

Без вода утре дел од булеварот „ВМРО“

Без вода утре дел од булеварот „ВМРО“

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) - Прекин на водоснабдувањето утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците на дел...

Украина предлага размена на повредените војници во Азовстал

Украина предлага размена на повредените војници во Азовстал

Киев, 11 мај 2022 (МИА) - Заменик премиерката на Украина, Ирина Верешчук изјави дека Киев предложил пов...

Ковачевски-Лајчак: Војната во Украина налага итна интеграција на Западен Балкан во ЕУ

Ковачевски-Лајчак: Војната во Украина налага итна интеграција на Западен Балкан во ЕУ

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) - Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, во рамките на неговата де...

Ковачевски - Борел: Потребно е достоинствено европско решение за спорот и деблокирање на преговорите

Ковачевски - Борел: Потребно е достоинствено европско решение за спорот и деблокирање на преговорите

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски и високиот претставник на ЕУ за надворешна пол...

Шмит: РС усвојува закони кои го поткопуваат суверенитетот на БиХ

Шмит: РС усвојува закони кои го поткопуваат суверенитетот на БиХ

Њујорк, 11 мај 2022 (МИА) – Високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит, ден...

СДСМ: Деструкциите на Мицкоски ќе бидат повторно поразени

СДСМ: Деструкциите на Мицкоски ќе бидат повторно поразени

Скопје, 11 мај 2022 Очекувавме вечерва дека Христијан Мицкоски ќе го искористи јавниот настап и и ќе п...

Image

Остани поврзан